Na domácím ledě se museli sklonit jak před Libercem (1:4), tak i Mladou Boleslaví (0:1). Oběma zlínským týmům nyní patří v tabulce 11. příčka.

Stejně jako v předchozích duelech trápila zlínské juniory koncovka. Na ledě Bílých Tygrů jim nevyšla především první třetina. „Inkasovali jsme dva góly při vlastních přesilovkách, což se nesmí stávat,“ je si vědom trenér Zdeněk Čech.

A když v 17. minutě dostali Berani další branku, kouč sáhl k výměně brankářů. „Sedláček dostal dva smolné góly. Nechtěl jsem, aby si z toho dělal těžkou hlavu, proto jsem ho radši vystřídal,“ vysvětlil Čech. Ve zbylých dvou třetinách byl jeho celek lepší, ale na konečné prohře už nic nezměnil. „Liberec podržel gólman Blažíček,“ poukázal Zdeněk Čech.

O den později si však jeho svěřenci spravili chuť v nedalekém Ústí nad Labem. „Konečně se střelecky chytly druhá a třetí pětka,“ pravil spokojeně zlínský lodivod, jehož soubor dnes přivítá Pardubice a o den později Mladou Boleslav.

Po výborném úvodu soutěže dokázali zlínští dorostenci z předchozích čtyř kol pouze jednou remizovat. Naposledy svěřenci Jiřího Šolce nestačili doma na Liberec a Mladou Boleslav.

" takovými týmy můžete uspět jen tehdy, když všichni podají stoprocentní výkon a to se nestalo,“ podotkl Šolc. „Prohra 0:1 vypovídá o špatné hře útočníků,“ dodal.

V dalších dvou zápasech se jeho ovečky představí na ledě Chomutova a Litvínova.