Junioři přišli o neporazitelnost v Českých Budějovicích (6:3). Přestože se ujali vedení, ve druhé třetině jim Jihočeši nasázeli čtyři trefy. „Nejsme muzikanti, abychom pořád vyhrávali,“ pousmál se hlavní kouč Jiří Šolc. „Začali jsme dobře. První třetina byla z naší strany dobrá. Soupeř se ale zvedl, hrál důrazně, s čímž jsme se hůř vyrovnávali. Ještě jsme vedli 2:1, ale udělali jsme zbytečné chyby a soupeř výsledek otočil. Ve třetí třetině jsme snížili na 4:3, ale poté jsme inkasovali laciný gól a šestý gól již byla třešnička na dortu pro Budějovice,“ uznal Šolc.

Jeho svěřenci si zadělali na problémy i na ledě Komety Brno (3:2), přestože po první části vedli již 3:0. „Vyšla nám, ale přestože jsme vstřelili tři branky, neodpovídají průběhu hry. Ve druhé části jsme hráli trochu lehkovážně a dovolili Kometě na začátku třetí třetiny snížit na 3:2. Ovšem závěr jsme si již pohlídali a do vážnější šance je nepustili,“ pochvaloval si kouč úřadujících šampiónů.

Starší dorostenci už v Jihlavě prohrávali 0:2, přesto zápas třemi trefami ve druhé a třetí části dotáhli do vítězného konce (6:2). „K podcenění určitě nedošlo. Začali jsme dobře, ale inkasovali jsme v oslabení a soupeř se dostal do hry. Dostali jsme i druhou branku, na kterou jsme dokázali reagovat a následně i otočit výsledek,“ kvitoval hlavní trenér Zdeněk Čech.

Mladí berani se však nepoučili a i v Třinci museli dotahovat tříbrankové manko, což se jim nakonec nepodařilo (2:4). „Začali jsme špatně. Inkasovali jsme první gól, což ovlivnilo průběh první třetiny. Mohli jsme i vyrovnat, ale rozhodující gól jsme dostali ve vlastní přesilovce, což nás zaskočilo. Za stavu 4:2 nám navíc rozhodčí neuznali gól a poté už jsme se nedokázali dotáhnout,“ posteskl si Čech.

I jeho kolegovi, kouči mladších dorostenců přibylo na hlavě pár šedivých vlasů. Jeho svěřenci totiž vedli nad Porubou 4:1, nakonec Poruba snížila na rozdíl jediného gólu (4:3). „Rozhodčí nás vyloučil do tří a soupeř snížil. Jediná šance Poruby byly přesilovky, které hrála dobře. V plném počtu jsme byli jednoznačně lepší. Koncovka mohla být lepší a rozhodnutí mělo přijít dřív. Máme ale důležité tři body a zůstali jsme ve skupině, která bude hrát o druhé místo,“ poznamenal Svoboda.

Jak nastoupili

Junioři: Kašík (Zavadil) – Matějíček, Valenta – Zámorský, Vodák – Zábojník, Malota – Romy, Holík, Jurík – Finsterle, Fořt, Hrazdíra – Blinka, Šoula, Kundera – Pospíšil, Sedláček, Haloda. Trenér: Jiří Šolc.
Starší dorost: Rozum – Buchta, Řezáč, Burša, Pudelka, Macharáček, Jurík, Sedláček, Vaculín, Strojil, Kovařík, Galuška, Papežík, Mika, Skočík, Tomeček, Popelka, Sekerka, Hrazdira. Trenér: Zdeněk Čech.
Mladší dorost: Haloda – Galuška, Haničinec, Hladiš, Hlaváč, Hurta, Kobylík, Maršálek, Pavlůsek, Pelánek, Procházka, Rod, Řezníček, Bumbál, Stuchlík, Velčovský, Vyoral, Zaremba. Trenér: Robert Svoboda.