V sobotu ve 36. kole elitní české soutěže porazili Litvínov 3:1.

Zápas byl od začátku do konce zajímavý. Berani v něm hráli chytře, ale dlouho se nemohli prosadit v koncovce. O první gól se postaral až v 16. minutě Jakub Čechmnánek. Ve druhé třetině skóroval pouze Litvínov. Ve čtyřiadvacáté minutě Slavík vyrovnal na 1:1. O osudu střetnutí se rozhodlo až ve třetím dějství. V něm už byl zlínský tým lepší. V šestačtyřicáté minutě dal Nábělek v přesilovce gól na 2:1 a v 50. minutě Masař po ráně z levého kruhu pojistil vedení ševců na 3:1. Poté až do konce zápasu už žádná branka nepadla a důležité tři body tak zůstaly ve Zlíně.

,,Uvědomovali jsme si, jak důležitý duel nás proti Litvínovu čeká. Proto jsme v tomto utkání zvolili vyčkávací taktiku. To se nám také vyplatilo. Dobře jsme bránili a čekali jsme na chyby Severočechů. Klíčové rovněž bylo, že jsme po druhé třetině udrželi nerozhodný stav. V závěru střetnutí hostům totiž ubývaly síly. Hodně nás také podržel gólman Šarman,“ hodnotil vydařený souboj Dominik Luža, forvard Zlína.

V aktuální neúplné tabulce zlínskému mužstvu patří 13. místo.

Další zápasy mají Berani na programu na konci tohoto týdne. V pátek 4. února se představí v Mladé Boleslavi. Tento duel začíná v 17.30 hodin. V sobotu 5. února budou hrát od 12 hodin v Liberci.

PSG BERANI ZLÍN – HC LITVÍNOV 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky Zlína: Jakub Čechmánek, Nábělek, Masař.

Zlín: Šarman (Synek) – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl – Martinec, Horský, Dědek, Masař, Heš, Frömel, Luža, Chludil, Marek, Jakub Čechmánek. Trenér: Juraj Jurík.