„Chtěli jsme stmelit partu, utužit kolektiv, tak jsme vzali kluky na hokej,“ uvedl bývalý střelec Anderlechtu, Dortmundu a Monaka.
Fotbalová celebrita s trenérem Janem Suchopárkem neseděla nikde v lóži, ale společně se zbytkem českého fotbalového týmu do devatenácti let zamířila nahoru na tribunu, hezky pod strop, mezi běžné diváky.

Lepší zápas si bývalý fotbalový kanonýr nemohl vybrat. Ševci znemožnili Pardubice 6:1 a slavili zasloužený triumf. Po utkání jim tleskal i spokojený Koller. „Zlín hrál velmi dobře a zaslouženě vyhrál. Byla tady také dobrá atmosféra,“ prohlásil.

K hokeji má více než dvoumetrový obr kladný vztah. Na rybníku s chlapci bruslil od mládí, kotouč na bruslích honí s kamarády doteď. „Na led chodím pravidelně po celý rok,“ hlásí.

Extraligové zápasy nestíhá navštěvovat, o výsledcích má ale přehled. „Od malička jsem fanoušek Motoru České Budějovice, ale ve Zlíně fandím samozřejmě Beranům,“ přiznala fotbalová legenda.

Do Baťova města zavítal po dlouhé době. Na zimním stadionu si ve středu odbyl premiéru. „Nikdy předtím jsem tady nebyl. Proto jsem rád, že mi to teďka vyšlo a mohl jsem se jít podívat,“ líčí.

Na duely nejvyšší české hokejové soutěže chodí kvůli velkému vytížení pouze příležitostně. Předtím byl v Hradci Králové, teď zase navštívil Zlín.

Na východní Moravě ovšem není kvůli hokeji, ale fotbalu. Koller je patronem fotbalové reprezentace do devatenácti let, kterou na Zlínsku čekají dva přípravné duely. Už v pátek vyzve Suchopárkův tým Černou Horu, v úterý na Letné se postaví Portugalcům. „Je to poslední generálka před listopadovou kvalifikací, která se bude taky hrát ve Zlíně. Snad kluci dvojzápas zvládnou a udrží si herní pohodu před blížícími se důležitými bitvami,“ věří pětačtyřicetiletý Koller.

Práce u mládežnické reprezentace autora pětapadesáti gólů v dresu národního týmu naplňuje. I když rodák ze Smetanovy Lhoty trvale žije v Monaku, do Česka se rád vrací. „Skoro každý měsíc máme sraz. Hodně mě to chytlo, s mladými kluky mě to baví. Snažím se jim něco předat, aby se zlepšovali. Vždyť je to budoucnost českého fotbalu. Snad to k něčemu bude,“ dodává.