„Neměli jsme šťastný vstup do zápasu, úvodní tlak soupeře jsme ale ustáli a hru postupně vyrovnali,“ referoval asistent trenéra hostujícího týmu Richard Kapuš.

Berani přežili začátek duelu bez úhony, sami se naopak po polovině první třetiny poprvé v semifinále dokázali prosadit. Mezi 14. a 18. minutou skórovali třikrát, čímž jasně vykročili za středeční výhrou.

Zlínští hokejisté (modré dresy) ve středu zvítězili v Litoměřicích.
Berani zostudili Litoměřice a srovnali semifinále Chance ligy!

„Včera jsme měli mnohem lepší začátek než soupeř, nedali jsme však góly. Teď jsme měli horší úvod, vstřelili jsme tři branky, dostali jsme se na koně. Kluci si začali věřit, padalo nám to tam,“ pochvaloval si Kapuš.

Ševci ve druhém dějství přidali další tři góly, v tom závěrečném zvítězili 2:1, čímž vznikl konečný debakl 8:1. Dvě branky vsítili Novák, Sedlák a Paukku, po jedné Riedl se Salmiem. „Odjíždíme s jedním vítězstvím, což byl i náš cíl,“ radoval se po utkání slovenský kouč.

Skóre sice bylo jasné, o obratu nikdo nemohl pochybovat. Litoměřice přesto ve třetí třetině neudržely nervy na uzdě, schytaly hned osm dvouminutových trestů, šest v posledních deseti minutách. „Závěr zápasu byl hektický, některé věci přes čáru. Kluky jsme ovšem připravovali, že musí být nachystaní po každém odehraném puku, že soupeř do nás půjde a bude nás chtít rozladit. Ustáli jsme to,“ těší Richarda Kapuše.

Zlínští Berani v úvodním semifinále nastoupili proti Litoměřicím. Ilustrační foto.
Berani zahodili šance a první semifinále Chance ligy prohráli

51letý kouč neocenil jen zlínské hráče, ale i fanoušky. „Máme velkou radost, že přicestovali. Byli slyšet, cítili jsme podporu. Všichni jsme to cítili, jak kluci na ledě, tak my trenéři na střídačce.“

Nyní je to na Beranech, v sobotu a neděli absolvují domácí zápasy. Obě střetnutí začínají v 17.30 hodin. „Musíme se připravit na dvě domácí utkání a udělat vše, abychom je vyhráli,“ velí bývalý útočník.

Zdroj: Libor Kopl
Zdroj: Libor Kopl
Zdroj: Libor Kopl