„Já chci určitě zůstat ve Zlíně,“ přiznala včera odpoledne v rozhovoru pro Deník 25letá brankářská jednička Zlína.

Takže sobotní čtvrtý zápas série s Olomoucí nebyl vaším posledním ve žlutomodrém dresu?
To určitě ne. Ve Zlíně si určitě ještě zachytám.

Jenže zatím nemáte nový kontrakt. Jak řešíte svou budoucnost?
Mám skvělého agenta (Roberta Spálenku – pozn. aut.) a skvělý tým lidí, kteří se o to starají a řeší, co bude pro mě nejlepší. Co si moc přeji a doufám, že to vyjde.

Co si tedy přejete? Zůstat ve Zlíně, nebo jít za novou výzvou?
Teď mám přání, aby přestalo pršet. (smích) Třeba v Las Vegas to může být dobré. Je tam teplo, pěkně. To samé vedle v San Francisku. Nebo v Miami. To by byla nádhera. Už jsem tam byl mají tam krásný stadion a vedle parkoviště. Jak mají udělaný park. Je to kousek na pláž. Tam si přeje každý hráč hrát.

Momentálně se však spekuluje o vašem odchodu do Sparty, či Vítkovic, nebo KHL…
A já momentálně neřeším vůbec nic…

Ale mluví se o tom, jsou toho plné noviny i internet. Lidé se zajímají, kde budete chytat…
Asi si budu muset dát schůzku s novináři, s moderátory a zeptat se jich, jak to doopravdy je. Ti to vědí asi úplně nejlépe.

Co se vám nyní honí hlavou?
Být co nejlépe připravený na další sezonu. Ať to bude kdekoliv. Teď si jdu zacvičit, dal jsem si dva dny volno a už mě to nebaví. Když přijde to, co si přeji, abych byl skvěle připravený. A nic nezanedbal.

Cítím z vás, že byste nejraději zůstal ve Zlíně. Mám pravdu?
Určitě bych chtěl zůstat ve Zlíně, ale uvidí se, jak to všechno dopadne. A jak bude vůbec reálné, abych tady zůstal.

A je to reálné?
Všechno je reálné. Stejně jako odchod do Las Vegas, tak je reálné, že zůstanu ve Zlíně, nebo půjdu chytat ryby do Finska, či do Ruska.

Také KHL je pro vás varianta?
Variantu mám jen jednu, tu nejdůležitějš,í a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Koho by Rusko nelákalo? Je to druhá nejlepší liga na světě. Hraje tam spousta skvělých hráčů a určitě by to pro mě byl posun v hokejovém životě. O ten mi jde především. Abych byl sám se sebou spokojený a dokázal si, že se umím pořád zlepšovat.

Máte sen, který vás žene dopředu, nebo máte spíš krátkodobé cíle?
Momentálně nemám nic určitého. Nemůžu mít sny. Musím se zase připravovat na další sezonu. A doufat v to nejlepší.

Kam se vypravíte na dovolenou?
Je to složitější. Nechci to zakřiknout, ale každý gólman říká, že chce chytat v reprezentaci. Ale uvidíme, jak se rozvrhne vůbec volno v klubu. Podle toho budu řešit to své. Ale říkal jsem si, že bych si zaletěl do New Yorku na tři čtyři dny. A státním letem bych to už vzal i do Las Vegas a Kalifornie. Rád bych si půjčil auto a projel si San Francisko. To je moje ideální dovolená.

Zmínil jste nároďák. Takže máte indicie, že dorazí pozvánka na kemp před mistrovstvím světa?
Nemám. Ale když se trochu zamyslím, minimálně na kemp bych jel rád. Nebudu to podceňovat, budu na tuhle variantu připravený. A když by nepřišla, prostě by nepřišla. Dál je to otázka na trenéry reprezentace. Ne na mě.

Vraťme se ještě k sérii s Olomoucí. Co ji rozhodlo?
Hráli obětavě, stejně jako my. Ale v pásmech měli optickou převahu, udělali jsme nějakou chybu a oni z toho měli větší šance než my. Ujížděli nám dva na jednoho, z toho nám ujížděli do brejkových situací a dokázali je využít.

Na play-off jste byl hodně natěšený. Nyní vypadáte hodně smutný. Přetrvává ve vás stále zklamání i třetí den po vyřazení?
To bude z deště. (pousměje se) Určitě mě to mrzelo, protože série byla hodně vyrovnaná. Gólů jsem dostal stejně (8 branek – pozn. aut.) jako Braňo (Konrád) a stejně to k postupu nestačilo. Rozhodlo pár maličkostí. Asi nejvíce rozhodující byla přesilovka pět na tři za stavu 1:1. Nechci určitě nikomu nic vyčítat, spíš chci říct, že celou sérii skvěle a obětavě sehrála Olomouc. Ať už postoupil kdokoliv, oba týmy si to zasloužily.

Když si přehrávám průběh všech zápasů, měli vás přečtené. Když Olomouc vedla, téměř k ničemu vás nepustila…
To nás skoro k ničemu nepustili za celou sérii. Góly, které jsme dali, byly vydřené. Hráli fakt skvěle. Nemyslím si, že by měli přečtené přímo nás, ale je to jejich styl, který tomu odpovídá. A teď je otázka, jak na tom budou individuálně v Plzni. Jak si s tím dokážou poradit. Plzeň má jiné kvality, jiné ambice, Olmiku jsme vzali hodně sil. Sám jsem zvědavý. Jestli budou dál hrát takhle poctivě a bude jim to vycházet, můžou uspět i s Plzní. Přeji jim hodně štěstí, ať se jim daří a Plzeň potrápí. Ať to nemá jednoduché.

Hrál jste proti dvěma spolužákům ze základní školy, Jakubu Hermanovi a Janu Káňovi. Byla to o to pikantnější série?
To mi řekla až mamka, až si to přečetla. Nad tím jsem vůbec nepřemýšlel. Za těch několik let, co jsem tady, se znám se spoustou kluků. Takhle se nad tím přemýšlet ani nedá. Zabýval jsem se tím, abychom postoupili. Tomu jsem se snažil dávat co nejvíc. Bohužel to nevyšlo.