„Kluci jsou v laufu, hráli skvěle a měl jsem i možnost pustit tolik gólů. Tři branky jsou sice dost, ale jsem rád, že se dnes vyhrálo," oddechl si Kašík.

Bylo znát, že i v poli to bylo lehkovážnější?

Měli tam pár šancí. Házeli to na bránu a šli do dorážek. Beci jim v tomto pomáhali. Bylo to způsobené dlouhou pauzou. Musíme se do toho zase dostat. Před pauzou hráli kluci skvěle. Všechno fungovalo. Dnes to tolik ideální nebylo. Ale zápas jsme zvládli, protože máme tři body.

Chyběl vám během pauzy tedy odehraný přípravný zápas?

Trošičku ano. Chomutov dva přáteláky odehrál. Nebyli jsme v tempu, vypadli jsme z něj. Bylo to dnes znát. Udělal jsem tam strašně moc chyb, ale to tak bývá. Zase se do toho dostanu.

V situaci před prvním a třetím inkasovaným gólem to vypadalo na vaše zaváhání. Vyčítáte si něco?

První gól byl trefený z jedničky mezi nohy. Nestihl jsem na střelu zareagovat. Hokejku jsem měl někde za uchem. Ten bych si na svůj vrub připsal. Ale při třetím se tam naráz objevil hráč sám. Kotouč měl na bekhendu a to se vždycky chytá špatně. Trochu mu to sjelo, ale lapačku jsem tam už nestačil dát.

Vyšly vám také přesilovky, co říkáte?

Určitě. Ale musíme si přiznat, že i od nás tam bylo dost zbytečných faulů. Přesilovky jsme sice proměnili, ale nedají se počítat. Chomutov je na dně a nepředváděl hokej, který by hráliv případě boje o play off. Herně to vypadalo, že vynechávali. Růžička měl hodně práce, moc mu nepomohli. Využité přesilovky nemůžeme moc řešit.

Nebylo vám Růžičky líto?

Jsou na tom všichni špatně. Nebudou na tom dobře psychicky. Musí to být těžké. Vůbec se do jejich situace nedokážu vžít. Kdybych prohrál 21 zápasů v řadě, asi bych pověsil věci na hřebík a skončil s hokejem. Musíte pořád bojovat. A také že se snažili. Pro nás to bylo těžké v tom, že všichni s nimi vyhrávají. Je to svazující pro jejich soupeře, musíte vyhrát, abyste nebyli za hlupáky.

Vrátili jste se zpět do elitní šestky zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off. Je vaším cílem?

Jedním okem jsem se na výsledky díval. Sledoval jsem jen Vítkovice. Máme bodík navíc, ale musíme to potvrdit v pátek doma proti Hradci. U nás v kabině by se hledal těžko někdo, kdo by nechtěl postoupit do šestky přímo.