„Dvakrát mě tam došlapali a rozhodčí nebyl schopný ani dvakrát počkat, abych si spravil výstroj. Tady se ukazuje síla sudích, jak se to umí zorganizovat. Podruhé mě tam frajer pošlapal v brankovišti a pak mi tvrdil, že ho tam natlačil vlastní hráč,“ kroutil hlavou včera po dopoledním tréninku Kašík, který ani na doporučení trenéra brankářů Hrazdiry neabsolvoval.

Od soupeřů však najíždění do brankoviště chápe.

„To je play-off, takhle se to hraje. Jde mi o klid a trpělivost rozhodčího, abych se dal dohromady. Mohl chvilku počkat. Vyhodnotil to tak, že mě poslal na střídačku,“ popisoval Kašík, který tak střídal už v první minutě.

Na střídačce pak musel vysvléknout dres, chránič loktu neseděl, jak by měl.

HC Aukro Berani Zlín  - HC Dukla Jihlava. Pavel Klhůfek
Berani našli střelce. Odpočinul jsem si na horách, vysvětluje Klhůfek

„Kdybych nešikovně spadl, mohl bych spadnout přímo na něj. Potřeboval jsem si ho spravit. Zadruhé jsem měl rozepnuté přezky na masce. Sudí mi říkal, že mám na vše deset vteřin. Nešlo to stihnout, raději jsem šel na střídačku, srovnal jsem se a vrátil jsem se do branky,“ popisoval.

S parťákem Štůralou střídání na minutu a něco prý moc neřešil.

„Jen jsme se tomu nasmáli. Přijde mi to úsměvné. Rozhodčí by mohli víc používat selský rozum. Nevím, jak znějí přesně pravidla, jestli to opravdu musejí takhle hrotit, ale přišlo mi od nich zbytečné. Jestli jsou tak nastavená, budiž,“ podotkl zlínský gólman, jehož ani nečekaná pauza nerozhodila.

„Akorát jsem přijel do brány, zvednu hlavu a vidím, že máme dva tresty. To jsem nečekal,“ rozesmál se Kašík, který už s opravenou výstrojí čelil dvouminutovému oslabení tři na pět.

Do středeční druhé bitvy už šel i s novou rituálně obarvenou hlavou na blonďáka.

„Když jsem měl blond, vždycky jsem něco vyhrál. Jít dohola mi přišlo nefér, protože je tady spousta spoluhráčů, kteří už dohola jsou celoživotně. Přišlo mi, že by si spíš měli nastřelit vlasy. Naštěstí jsme dostali volbu, buď dohola, nebo se obarvit. Já teď vypadám skoro jak Justin Bieber,“ chechtal se Kašík, který se i zpětně omluvil i za pozápasový rozhovor po první úterní porážce v Olomouci.

Jindy rozesmátý gólman, který baví sebe i přítomné novináře, tentokrát přívětivý nebyl.

Antonín Honejsek
Honejsek: Série má speciální význam

„To mě mrzelo, nebylo to ode mě profesionální, neustál jsem to. Požaduji po sobě něco jiného. Nedokázal jsem ani odpovídat. Nenacházel jsem slova. Jediné, co jsem chtěl, bylo, abychom hráli další zápas a týmu pomohl,“ vzkázal Kašík.