Proti Třinci nic neprošlo, poprvé v sezoně. Za prodloužený víkend vyčarovala brankářská jednička hokejistů Aukro Berani Zlín Libor Kašík pět bodů.

„Jsme nesmírně šťastní za tento víkend,“ cenil si Kašík triumfů nad ambiciózními týmy z Hradce Králové (2:1 p) a Třince (4:0).

Jak se cítíte?
Úplně skvěle. Mohl bych si dát další zápas. Je to tím, když vyhrajete, jsem nesmírně spokojený. Doufám, že nám to dá další síly a chuť do dalších zápasů.

Byl to váš dosavadní vrchol v sezoně?
Super zápas, budu se opakovat z pátku, ale odvedli jsme, co jsme měli a ubojovali jsme to. Vyloženě jsme to ukopali. Náskok jedna nula se nám naskytl se štěstím a myslím si, že jsme si ho neskutečně vážili a na tom jsme budovali celý zápas a postupně jsme věřili, že Třinec bude dělat chyby a že se bude tlačit dopředu, což se stalo. A my jsme konečně v tomto zápase proměnili šance, to dneska rozhodlo a je to super.

Milan Baroš mezi zlínskými hráči
Ševci ztratili v Ostravě vedení o dva góly. S Baníkem pouze remizovali

Nabízí se příměr: vzpoura bezejmenných. Máte čtvrtou výhru v řadě. Hodně lidí vás pasovalo do role outsidera. Může to patřit ke Zlínu?
Neřekl bych, že jsme bezejmenní. Všechny kluky znám, mají svoje jména. Jsou nesmírně hrdí, že mohou nosit zlínský dres a dělají pro to maximum. Tento víkend byl skvělý, čekají nás další. Doufám, že si toho budou vážit dál a budeme předvádět to, co poslední dva zápasy.

Hrajete účelný hokej. Soupeř vás přestřílí, máte však vhodné typy na brejky. Sedá si už váš systém hry?
Nechceme spekulovat. Máme něco nastavené a snažíme se dělat správné věci a dneska to vyšlo.

Přitom hrajete bez zraněných klíčových obránců Noska a Žižky…
Je to těžké, dva skvělí obránci vypadli, ale kluci si toho váží a snaží se, alespoň tyto dva zápasy. Uvidíme, co bude dál. Nechci předbíhat. Doufám, že to půjde takto dál.

Hokejisté Aukro Berani Zlín (ve žlutém) proti Třinci. Radost Bukartse z prvního gólu.
Radost se vrátila do Zlína. Po Hradci Berani sundali i Třinec