„Pro všechny je to super akce. Jsem rád, že lidem jim takto můžeme poděkovat za podporu v celé sezoně,“ prohlásil na poslední letošní klubové akci s fanoušky Libor Kašík.

Šestadvacetiletý gólman si pobyt na ledě užíval.

„Nebyl jsem na něm asi čtyři dny, takže mi to docela chybělo. Jsem rád, že jsem zase zašel do kabiny a mezi kluky. Nedokážu si představit, jak teďka bez ledu dva měsíce vydržím,“ přiznává Kašík.

Jako jediný z týmu na sobě neměl originální dres. Mezi příznivci se pohyboval v džínové bundě s černým rukávy.

„Dres jsem po posledním zápase hodil do davu mezi fanoušky. Bohužel už je všechno zabalené a náhradní není, takže jsem musel v civilu,“ vysvětluje.

Rozlučka hokejistů Zlína s fanoušky a letošní sezonou

Fotogalerie: Rozlučka hokejistů Zlína s fanoušky a letošní sezonou

Ostatní zlínští hokejisté navlékli tradiční žlutá trika.

Hráči po nástupu na ledovou plochu společně s příznivci nejprve na kostce zhlédli sedmiminutové video. Speciální klip obsahoval hlavní okamžiky z devadesátileté historie zlínského hokejového klubu a připomněl největší úspěchy a triumfy Beranů.

Následně se za extraligovým borci šli na led také příznivci. Někteří měli brusle, jiní se odvážili v klasické obuvi.

Fanoušci si tak zblízka mohli prohlédnout své oblíbené hráče a na chvíli si s nimi popovídat. Vzácné bylo hlavně společné foto nebo autogram, který skončil na dresu či hokejce.

„Já mám podobné akce rád. S fanoušky nemám problém. Naopak, je mi to příjemné,“ říká nejlepší střelec Zlína v základní části Tomáš Fořt, jenž byl za své výkony dokonce povolán do národního týmu.

Jediný, kdo se akce s fanoušky nezúčastnil, byl Lotyš Edgars Kulda, který ale fanouškům poslal předtočenou zdravici. Nedorazili ani trenéři Svoboda s Hamrlíkem.

Součástí bylo bruslení s hráči, soutěž o klubové suvenýry, autogramiáda či fotokoutek. S letošní sezonou se na Zimní stadion Luďka Čajky přišlo rozloučit několik stovek fanoušků oděných do modro-žlutých barev.

„Určitě je příjemné na závěr sezony se s fanoušky takto sejít a tímto způsobem jim poděkovat. To je všechno, co pro ně můžeme udělat,“ říká kapitán Beranů Tomáš Žižka.

„Samozřejmě jsme se celou sezonu snažili dělat lidem radost a udělat nějaký úspěch, bohužel to nevyšlo. Jsem rád, že jsme vyhráli alespoň poslední domácí zápas sezony,“ dodal zkušený obránce.