„Libor je kvalitní a zkušený brankář, který potřebuje chytat a nyní potřebuje i impuls. Věřím, že s Danem na play-off vytvoří vítězný tandem, nyní nám vypomůže David Honzík, který také umí velmi dobře chytat. Pevně věřím, že tato změna pomůže oběma k návratu vítězné psychiky," přál si pár dní před koncem uplynulého roku generální manažer Beranů Robert Hamrla.

Minimálně co se týče Libora Kašíka, tak tento tah vychází výborně. 30letý gólman se na Slovensku poprvé představil hned 28. prosince, kdy Nitře dopomohl k vítězství nad Trenčínem v poměru 4:1. Loňský finalista nejvyšší tamní soutěže díky tomu přerušil sérii 13 porážek v řadě.

Hokejový kouč Beranů Miloš Říha mladší.
Naštvaný Říha po Slavii: Předvedli jsme katastrofální výkon. Přístup byl nulový

Nitra v dalším utkání čelila tehdy prvnímu týmu Slovanu Bratislava, se kterým doma prohrála 3:6. Z následujících čtyřech zápasů ovšem slavila tři výhry. Nejprve uspěla na ledě třetích Nových Zámků 2:1, po prohře v Banské Bystrici si poradila s Michalovcemi 4:3 po prodloužení. V úterý večer oplatila prohru Bratislavě, kterou venku vyloupila 3:2 po prodloužení.

Kašík dosud nastoupil do všech možných zápasů slovenské extraligy, s týmem získal 10 bodů, odpoutal se s ním z posledního místa. Na předkolo navíc nyní ztrácí jen dva body.

Zlínský rodák v šest aktuálních duelech zapsal úspěšnost zásahů 92,1%, v průměru obdržel 2,77 branky na zápas. Za Nitru by měl absolvovat ještě čtyři zápasy.