„Já bych chtěl nejdřív poděkovat fanouškům za tuto sezonu. A když už jsem tady, tak pozdravím maminku i tatínka. Všem přeji všechno nejlepší do nového roku,“ zahájil Kašík rozverně a ve výborné náladě svůj pozápasový rozhovor do kamery České televize.
Následně však už s vážnou tváří pokračoval v hodnocení. „Nula je něco navíc, důležité jsou tři body do tabulky, což jsme nyní moc potřebovali. Kluci si to uvědomovali a hráli skvěle zezadu,“ usmíval se zlínský gólman.

Přestože Třinec na Kašíka vyslal 33 střel, hrozil především v přesilovkách. Ale nakonec vynuloval i kanonýra Martina Růžičku, který si za poslední tři sezony proti žlutomodrým připsal pouze jednu asistenci. „Kluci hráli v oslabení neuvěřitelné, Třinec má skvělé přesilovky a my jsme je dnes ubránili,“ pochvaloval si.

Kašík byl vidět už závěru první třetiny, kdy se skoro u modré čáry srazil při snaze rozehrát kotouč s rozhodčím. Následný pokus Polanského vytěsnil obranným zákrokem Matějíček.

V nepříliš pohledném zápase šel Zlín do vedení v 31. minutě, kdy po chybě Třince a přečíslení dva na jednoho našel rychlík Klhůfek najetého Ondráčka, který propálil Hrubce. „Za každou cenu jsem chtěl udržet pásmo, ale přeskočilo mi to hokejku, puk se mi zamotal. Moje chyba,“ kál se bek Třince Vladimír Roth.

„Byla to klasická situace dva na jednoho, kdy puk dostal na dlouhou hůl. Nemyslím si, že mířil, když to takhle má, je těžké vůbec přečíst, kam to vyletí. Myslím, že ani nemířil. Šťastně to trefil, puk ani neletěl rovně. Propadl mi mezi rukou a tělem,“ litoval gólman Třince Šimon Hrubec.

„Zlín má dobrý pohyb a napadání,“ všiml si třinecký zadák, jehož tým se dvě třetiny spíše trápil.

Zlín hrál, co potřeboval. Navíc mohl i zvýšit, ale samostatné úniky Sedláčka, Okála, Fořta a Honejska vychytal výtečný Hrubec. „Nebyl tam prostor pro chybu. Furt byla šance na vyrovnání. Měli jsme naději do poslední chvíle. Škoda, že jsme nedali gól a nešli do prodloužení nebo nájezdů,“ mrzelo Hrubce.

Třinec hrozil především v početních výhodách, kdy berany přimáčkl, ale Kašík prostě čaroval jako už mnohokrát v sezoně. Pomohla mu i horní tyč při nahození Adamského. „Dnes to bylo super, jak bychom si šli zahrát na rybník. Jsem rád, že jsme vyhráli. A jestli 1:0, nebo 5:4, je jedno. Jsem šťastný za tři body, protože Třinec byl nebezpečný úplně ve všem,“ vykládal Kašík.
Hrubec však výkon svého týmu viděl poněkud jinak. „Nedařilo se nám vůbec nic. Nelepilo nám to, nebyli jsme to my. Bylo to i vidět. Z naší strany jsme to cítili. Puky se nám neodrážely. Ale i takové zápasy jsou. Příště je potřeba víc střílet a snažit se dávat vše na bránu. Střel jsme moc neměli,“ myslel si Hrubec.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Zlín hrál nesmírně obětavě, měli velmi dobře pokryté střední pásmo, do útoku jsme se proto dostávali velmi těžce. Vychytal nás Kašík, ale i náš gólman nás dlouho držel. Když nedáte gól, nemůžete vyhrát."
Robert Svoboda (Aukro Berani Zlín): "Budu dnes stručný. Výborný výkon a pochvala pro celý tým, Kaša byl dnes neprůstřelný, tohle jsou pro nás velmi cenné body. Měli jsme dobrý pohyb, nechyběla tomu bojovnost, nasazení. Vyhrát v Třinci 1:0? To je husarský kousek."

TŘINEC - AUKRO BERANI ZLÍN 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Ondráček (Klhůfek). Rozhodčí: Kika, Pražák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Využití: bez. Diváci: 4 772. Střely na branku: 33:31. Zablokované střely: 4:12. Hity: 16:6. Vhazování: 43:35.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, Adámek, D. Musil, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Dravecký, Polanský, Adamský - Ciencala, M. Kovařčík, Martynek - Irgl, Mikulík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Aukro Berani Zlín: Kašík - D. Nosek, Freibergs, Řezníček, Valenta, Matějíček, Žižka - Kubiš, Fořt, O. Veselý - Okál, Honejsek, D. Šťastný - J. Ondráček, P. Sedláček, Klhůfek - Popelka, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.