A právě v barvách Beranů při prvním vzájemném souboji s Ostravou 23letý hokejista rozhodl o porážce svého mateřského klubu.

„Měl jsem velkou radost. A jak padl gól? Někdo nahodil puk před branku, kde jsem se motal a doklepl jej za záda Pince. Asi toho moc neviděl,“ popsal Bedřich Köhler. „Takový scénář bych ani sám nevymyslel. Na druhou stranu mi je jedno, komu jsem vítězný gól dal. Hlavně že jsme vyhráli. Moje trefa byla pouhou třešničkou na dortu,“ radoval se urostlý útočník.

Hodně emocí vnesla do utkání šarvátka ve druhé třetině.

„Moc jsem toho neviděl. Pouze jsem si všiml, jak Ríša Stehlík najel do Jardy Balaštíka. Vůbec nevím, proč k tomu došlo. Překvapilo mě to, protože takového Ríšu neznám. Pokud se chtěl bít, měl si najít někoho k sobě rovného. My Balaštíka máme na něco jiného,“ poukázal na jeho střelecké schopnosti kanonýra Zlína.

„Měl jsem se držet zkrátka. Byla hloupost, že jsem se nechal vyprovokovat,“ kál se po utkání Richard Stehlík, jenž dostal trest ve hře a minimálně příští zápas si nezahraje.

A proč většina utkání s Vítkovicemi jsou tak emotivní? „Ostravané hrají velmi silový hokej, proto byl duel asi hodně vyhecovaný. Určitě tomu pomohl i fakt, že se nám zranil Igor Murín,“ řekl hráč první zlínské pětky, který nájezd do svého brankáře nechtěl dále komentovat.

Vítězství nad mateřským klubem navíc ozdoben vítěznou trefou bude útočníka něco stát. „Tady je zvykem koupit spoluhráčům svačinku. Asi dám peníze do týmové pokladny a ať si kluci vyberou sami,“ dodal spokojený Bedřich Köhler.

(mb, šim)