Jan Srdínko mluvil:

o brankářském postu
Zda máme nejsilnější brankářskou dvojici v první lize? Nerad bych to před sezonou hodnotil. Každopádně jsou zde tři kvalitní gólmani, za což jsme rádi. Tento post jsme posílili i kvůli tomu, aby Michal Kořének dostával větší prostor a více chytal. Letní příprava sice teprve začala, přesto už na něj máme nějaké nabídky z II. ligy.

o omlazení mezi obránci
Kluci, kteří odešli, tak mančaftu hodně odevzdali – ať už to byl Novotňák (Martin Novotný) nebo Zbořa (Mikuláš Zbořil). Měli výbornou sezonu, hlavně Novotňák zahrál skvělé play-off. Jsou tady hráči, kteří mají parametry, aby hráli. Bude záležet pouze na nich, jaký dostanou prostor.

Petr Holík (vpravo) se Zlínu upsal na dvě sezony.
Extraliga? Teď na to nemám, tvrdí Holík. Mluví o zranění i příchodu do Zlína

o Petru Holíkovi
Holas při výstupních pohovorech ukázal, jak je neskutečný profík, naprosto přesně vyhodnotil svůj výkon, kde byla chyba. Měli jsme jasno, že pokud Brno o něj ztratí zájem, tak o něm budeme uvažovat. Když s námi dobře potrénuje, tak věřím, že v další sezoně bude mnohem lepší.

o hlavním trenérovi Jánu Pardavém
Jsme spolu v každodenním kontaktu, řešíme skladbu týmu, všechny poslední záležitosti jsme s ním konzultovali. Jakmile Slováci skončí na mistrovství, tak se připojí k týmu.

o potenciálních posilách ze Slovenska
Pokud by se objevila zajímavá persona, můžeme o tom uvažovat. Máme vypozorované některé hráče, v této chvíli to ale není ve fázi, kdybych vám mohl říct zda ano, nebo ne.

Zlínští hokejisté zahájili přípravu na novou sezonu druhé nejvyšší soutěže. I s Petrem Holíkem.
GLOSA: Holík jako spasitel? Když vše klapne, může to být na extraligu

o suché přípravě dvojice Aleksi Salonen, Jesse Paukku
Nebudou s námi celou letní přípravu, cizinci se většinou připravují doma. Jsou v kontaktu s kondičním trenérem, konzultují s ním tréninky. Situace okolo Mikka Salmia? Zatím je to otevřené.

o Stanislavu Sadovikovi
Vyhrál mistrovství (divize I), na kterém hrál skvěle, měl velký ice-time. Je to pozitivní zpráva. Dostal volno, potřebuje odpočinout, zregenerovat. K našemu týmu se přidá později.

o zlepšení produktivity
Mužstvo se snažíme skládat, abychom byli střelecky úspěšní a neměli výkonnostní výkyvy. Chceme zapojit i mladé kluky z juniorky, kteří podávali výborné výkony, o těchto hráčích mám velký přehled. Nejlepší kluky bychom rádi zapracovávali do A-týmu. Musí tomu ale jít naproti.

Hokejoví Berani se s Prostějovem naposledy utkali v loňském čtvrtfinále Chance ligy.
Slovensko i Prostějov. Berani představili přípravu na první ligu

o Martinu Novákovi
Novas měl skvělou sezonu, byl to bojovník, dříč, za což jsme mu poděkovali. Mluvili jsme s ním na rovinu, chtěli jsme se zachovat férově. Při skládání týmu jsme měli variantu, že bude pokračovat, i že nebude, v dané chvíli jsme se snažili o jiné typy hráčů. Nebylo to takové, že bychom si řekli – pojďme, podepišme ho! A že když dostane lepší nabídku, tak mu v tom nemůžeme bránit. Nabídku dostal, přijal, dál tady nebude pokračovat. (Martin Novák podepsal ve Slavii Praha – pozn. red.)

o Bedřichu Köhlerovi
Béďa má týmu co dát, ukazuje zkušenost, hlavně v play-off. Stále funguje i jako lídr v kabině. Může se stát, že některé zápasy hrát nebude, že dostane prostor někdo z mladších kluků. Ví o tom, je povahově zdravý chlap, tyto věci chápe. Pracuje se s ním velice dobře.