„Pěkná meta, vážím si toho. Zlín je klub s obrovskou tradicí s iks jmény a střelci. Nebudu tvrdit, že to pro mě není prestižní,“ přiznal 34letý Köhler, jehož včerejší druhá trefa byla jubilejní stou brankou Zlína v aktuální sezoně.

Zlomila celý zápas právě vaše branka „last minute“ šest vteřin před koncem druhé třetiny?

Asi jo. Druhou třetinu jsme moc nezvládli. Oni byli aktivnější, za svou aktivitu si „zasloužili“ náš gól na 3:1.

V situaci jste šli do přečíslení tři na jedno, akci jste mohli rozehrát, ale vzal jste ji na sebe. Proč jste se rozhodl střílet?

Ohlédl jsem se a viděl jsem tři hráče. Nevím, v té chvíli jsem si řekl: zkus na první tyč příklep nahoru. Víc jsem o tom nepřemýšlel.

A před první trefou jste puk tečoval?

Ano. Viděl jsem, že se puk dostal z mantinelu na modrou čáru. Z rohu, ze kterého jsme jej vybojovali, jsem šel před bránu s tím, že Dalibor (Řezníček) bude střílet. Podařilo se mi to tečovat.

Hokejisté PSG Berani Zlín hostili Pardubice
Köhler zajistil dvěma góly čtvrtou domácí výhru Beranů v řadě

Jaký je rozdíl mezi současným týmem Zlína a někdy ze září?

Asi nějaká vnitřní síla. To člověk cítí, když sportuje a mančaft si nevěří. Těžko se to vysvětluje někomu, kdo nikdy nesportoval a neměl hlavu dole, nebo nahoře. Situace jsou obrovsky odlišné. Dnes sedíte v kabině s tím, že jdete vyhrát zápas. Na začátku sezony jsme se báli, ať neprohrajeme. Pohled na utkání je jiný.

Na poslední Pardubice už máte náskok čtrnácti bodů. Co je nyní metou pro mančaft?

Dodneška jsem se díval pod sebe. (směje se) Tady je zakořeněná mentalita už od dob Lešouna (Petra Lešky), kdy jsem tady začínal. Říkávalo se: Hoši, pojďme dostat čtyři mančafty pod sebe, poté zkusme udělat šestku. Takže teď pojďme dostat čtyři mančafty pod sebe.

Bývalý spoluhráč a současný asistent trenéra Martin Hamrlík byl vždycky pesimista?

Ano. To byly dvě prohry ze startu a už se se hrála baráž. (směje se)

Poslední Pardubice vám nepřišly nějak odevzdané, že?

Ne, ne. Ve druhé třetině jsme asi vypadli z tempa, vypadl nám ze sestavy Jirka Ondráček a začali jsme točit tři levá křídla. Přestali jsme bruslit, neměli jsme pohyb jako první třetinu a oni nás přehrávali.

Do zápasu jste šli jako favorit, výhra se od vás čekala. Bylo to složité psychicky?

Ani ne. Určitě mi přijde, že mužstvo se jinak cítí a reaguje s každým zápasem. Ze začátku jsme nehráli dobře, raději jsme jezdili ven. Tam jsme si víc věřili. Domácí zápasy byly nervózní. Dnes už jdeme doma vyhrát. Nechci, ať to nezní nějak nepokorně, ale tým to tak vnímá. Věříme si daleko víc.

Jak se těšíte na nedělní zápas proti Kometě Brno, kde se postavíte nedávnému spoluhráči Marku Čiliakovi?

Samozřejmě Mára tady zanechal obrovskou stopu jak pro nás i pro něj. Překvapilo ho samotného, jak nám tady zapadl a jak se mu tady líbilo. Bude to pro nás zajímavé a doufejme, že urveme nějaký bod.

Čekáte ho v brance?

Řekl bych, že ano. Nejsem expert na gólmany, je to jen můj hráčský pohled, ale Mára má kvality na to, aby byl jedničkou.