Podle dobré nálady usuzuji, že vás již porážka ve finále poháru se Spartou přebolela…

Každý z nás v hlavě udělal za přípravou tlustou čáru. Přestože se hrálo finále, byla to stále pouze příprava. Chtěli jsme zápas odehrát co nejlépe, škoda, že se to nepodařilo. Pevně věřím, že se nám to vrátí v lize.

Byli jste na Spartu nějak speciálně namotivovaní kvůli poslednímu vyřazení ve čtvrtfinále play off?

Takhle jsme to vůbec nebrali. Jelikož to byl poslední zápas před startem soutěže, byla to pro nás generálka na extraligu. Kdybychom lépe vyřešili některé situace, mohli jsme vyhrát. Sedlo (brankář Sedláček - pozn. red.) nás hodně podržel. Nezbývá než doufat, že puky, které se od nás nyní odrážely, se k nám budou vracet v lize.

Neproměnili jste ani jednu z nabídnutých devíti přesilových her. Sparta přesně věděla, co na vás hrát a vaše přednosti úplně eliminovala.

Také mi to tak připadalo. V některých fázích utkání jsme byli skutečně neškodní. Hráli jsme utrápeně. Ani jsme nezareagovali, že nás napadají. Přestože jsme si vytvořili v přesilovce šablonu, podle které hrajeme, nedávali jsme si puky rychle od hokejky. Sparta nás v početní výhodě úplně vymazala. Alespoň víme, co nás tam čeká.

Měli jste slíbené nějaké prémie, nebo speciální motivaci za vítězství?

Nebylo nic, chtěli jsme utkání v klidu odehrát. Zápas měl určitý náboj, nejdůležitější je, že se nikdo nezranil a všichni jsme to ve zdraví odehráli.

Když se podíváme na celou letní přípravu, musí převládat spíše pozitivní pocity, že?

Byla lepší, než v loňském roce. Ale jinak bych přípravě nedával zvláštní význam. Můžeme vyhrávat celou přípravu, ale nejdůležitější bude, jak zvládneme ligu. Proto bych zvolil spíše opatrnější hodnocení.

V Tipsport cupu jste během šesti střetnutí nastříleli třicet branek, což je oproti uplynulé sezoně, kdy se vám střelecky nedařilo, dobrý počin.

Byl jsem docela překvapený, že nám to tam napadalo. Některé zápasy jsme se zase trápili. Branky se budou počítat až v samotné extralize. Teprve tam bude podstatné, jak se nám bude střelecky dařit.

Od začátku přípravy nově nastupujete v jedné formaci s Důrasem a Köhlerem. Jak vám tato spolupráce svědčí?

Všichni tři jsme byli překvapení, když nás dal trenér dohromady. Uvědomovali jsme si, že musíme hrát kvalitní hokej. Nejdříve jsme si na sebe zvykali, moc nám to nešlo a trápili jsme se. Snažíme se, makáme a snad nám bude součinnost fungovat. V hlavách jsme si museli srovnat, co se vlastně od nás očekává. V některých zápasech to vyšlo v jiných ne. Byla to však příprava, kde byl velmi náročný nahuštěný program. Nyní už naběhneme do zápasového rytmu, kde už by nám to mělo začít padat.

Při vašem příchodu v loňské sezoně jste se otázkám kolem srovnávání české a slovenské extraligy bránil. Po roce již máte přehled. V čem se obě nejvyšší soutěže nejvíce liší?

Každý se mnou nemusí souhlasit, je to jen můj názor. Velký rozdíl je v zimních stadionech a halách. Je tady více kvalitních mančaftů a ekonomické zázemí je na vyšší úrovni. Hraje se tu trochu jiný hokej. Je tu více taktických povinností a je tu více kvalitních hokejistů. Hvězdy, které se vracejí domů, dávají lize ohromnou kvalitu.

Jak se daří malému Andreji, který hraje ve Zlíně za přípravku?

Zapadl výborně. Jsem rád, že hraje hokej, neustále jsme na stadionu. Někdy už toho mám plné zuby, ale když mi rodiče dali tu možnost se věnovat hokeji, také já mu musím poskytnout servis. Mluví už i česky, protože mu někteří vrstevníci slovensky ani nerozuměli. Dnes jsme již dva samostatné státy. České děti se taky již nemají možnost učit slovensky, takže se musel začít učit on. Má výhodu, že do toho vletěl rovnýma nohama. České filmy se již nedabují, chytáme zdejší programy, takže má velkou školu.