První šanci utkání měl Zlín, když z boku najížděl na brněnskou branku Michal Důras, ale Sasu Hovi jeho střelu vykryl. V 8. minutě vybruslil zpoza brány Nosek ale trefil opět jen finského gólmana.

Na konci 10. minuty po ubráněné přesilovce Zlína si Erat vyměnil v útočném pásmu puk s Divíškem, zamíchal pukem před brankářem Štůralou a zasunul ho za jeho záda.

Velké emoce v hledišti přinesla 13. minuta, kdy pul z hole Ivana Rachůnka trefil do obličeje domácího kapitána Pavla Zubíčka, který byl z ledu odnesen na nosítkách. Zkušený obránce má podle prvních informací zlomenou čelist.

Ve 25. minutě nedokázal zakončit Leška, který byl tísněný Krstevem. O chvíli později se opět radovali Brňané. Štach vypálil nad Štůralovu branku, puk se odrazil zpět a Šindel ho dokázal dopravit do sítě.

Ve 28. minutě dostal Zlín k dispozici přesilovku pět na čtyři při vyloučení Dlouhého a už po dvaatřiceti sekundách přesnou střelou od modré trestal Leška.

Tři a půl minuty před koncem druhé třetiny Kometa navýšila vedení na dvě branky. Puk za záda gólmana Štůraly protlačil Václav Varaďa.

V poslední části nejprve neproměnil svůj únik Brabenec, svoji akci úspěšně nezakončila ani dvojice Vondráček s Eratem. Ten se ale radoval v 51. minutě, když skóroval při přesilovce po nahrávce Dopity.

O necelou půlminutu později opět snižoval zlínský Michal Důras. Ševci zápas ještě zdramatizovali, když se při záverečné power play trefil čtyřiatřicet sekund před koncem utkání Köhler. Další branka však napadla, Kometa si tak připsala tři body do extraligové tabulky za výhru nad Zlínem 4:3.

HC Kometa Brno – PSG Zlín 4:3

Třetiny 1:0, 2:1, 1:2

Muž zápasu: Erat

Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, Ovčačík, Krstev, Zubíček, Mojžíš, Štach – Varaďa, Dopita, Dlouhý – Erat, Divíšek, Vondráček – Svoboda, Huml, Brabenec – Šindel, Procházka, Polodna. Trenér: Jeřábek.

Zlín: Štůrala – Hamrlík, Linhart, Lučka, Nosek, Galvas, Svrček, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, Rachůnek – Kubiš, Vlach, Sivák – Ondráček, Záhorovský, Čech. Trenér: Venera.

Branky a asistence: 10. Erat (Divíšek, Vondráček), 26. Šindel (Štach), 37. Varaďa (Dopita, Polodna), 51. Erat (Dopita) – 29. Leška (Hamrlík, Balaštík), 51. Důras (Lučka), 60. Köhler (Hamrlík, Linhart). Rozhodčí: Svoboda, Homola – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:8, navíc Dlouhý (B) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Hlasy trenérů:

Vladimír Jeřábek, trenér Komety Brno: „Zápas jsme si dvakrát zkomplikovali, poprvé za stavu 2:0, kdy jsme vinou horšího úseku hry z naší strany a kvůli špatné rozehrávce dostávali Zlín do tlaku. Podruhé za stavu 4:1, to jsme zbytečně otevřeli hru, přišel faul a pak gól z přesilovky. Konec byl hodně nervózní, ale jsem rád, že se nám to podařilo dotáhnout k vítězství."

Rostislav Vlach, asistent trenéra Zlína: „První dvě třetiny jsme nehráli v ideální pohodě. Poté jsme stáhli sestavu na tři pětky a výkon šel rázem nahoru. Vypracovali jsme si více šancí, ale dělala nám problémy střelecká potence. V závěru už to bylo vyrovnané, myslím, že aspoň bod jsme si zasloužili. Ale málo se tlačíme do branky, nedaří se nám dorážet puky, jak tomu bylo dřív."