Přestože ševci celý zápas tahali za kratší konec, v závěru dvěma góly Fořta a Klhůfka připravili dramatickou koncovku. Postupující Olomouc se postaví ve čtvrtfinále proti vítězi základní části Plzni.

Zlín téměř celý zápas bušil do zavřených vrat Olomouce. Ale bylo to spíš zoufalé klepání. Ševci si za první třetinu nevytvořili žádnou tutovku.

„My se snažíme, ale záleží, co soupeř dovolí. Bohužel, Olomouc hraje celou sérii houževnatě, máme s tím problémy, stojí to moc sil,“ vykládal po první přestávce obránce Zlína Tomáš Žižka.

Naopak dál pokračoval scénář páteční třetí bitvy série. S tím rozdílem, že byla to Olomouc, která se ujala poprvé v sérii vedení.

Sotva skončila další ze zlínských nevydařených přesilovek, Jergl předložil kotouč v přečíslení Hermanovi, který překonal svého někdejšího spolužáka ze základní školy Kašíka.

Ve druhé části se přiostřilo, Zlín navíc dál zoufale dobýval Konrádovu branku. A už se objevily i šance, které však Okál s Popelkou nedali. Honejskova formace s Bukartsem a Šťastným si vytvořila v přesilovce souvislý nápor, Kohouty zamkla před vlastní brankou, ale na zlínský gól se čekalo dál.

A po 64 vteřinách třetí třetiny předvedla Olomouc Zlínu, jak se využívají přesilovky, když bekhendem zakončil Jakub Galvas.

Zodpovědná Olomouc bitvu naprosto s přehledem kontrolovala a Zlín do ničeho nepouštěla. Jenže z ničeho nic si kouč Svoboda vzal oddechový čas a připravil hru bez brankáře.

A v čase 55:53 to přišlo. Přihrávku Freibergse si chtěl bruslí zpracovat Fořt, ovšem kotouč se odrazil za Konráda.

Jenže Olomouc se opět brzy uklidnila, když do opuštěné klece vstřelil svůj první gól v play-off Laš.

Jenže ani po třetím gólu se Zlín nevzdal a Klhůfek svým třetím gólem v sérii doslova dotlačil kotouč za brankovou čáru.

Obě gólové situace zkoumal videorozhodčí. Zlín však k vyrovnání nedotáhl a porážkou 2:3 pro něj skončila celá sezona.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Robert Svoboda (Zlín): „Chci pochválit a poděkovat hráčům, že to nevzdali a bojovali do konce. Bylo to dost dramatické, Olomouc využila šanci, kterou měla. My jsme dvě vyložené šance, které jsme měli ve druhé třetině, nedali. Bylo to ale napínavé až do konce. Nemáme se za co stydět. Děkujeme za podporu diváků, kteří nám věřili. Jestli budu dál pokračovat? Na to nejsem schopen odpovědět.“

Zdeněk Venera (Olomouc): „O dnešním zápase stejné co o celé série vyrovnané. V prvním zápase dostali do vedení. V prvních zápasech jsme měli rozjezd rozpačitější. Byl to jeden z našich cílů, abychom zabrali od začátku. Nemuselo by se nám to už vyplatit. První gól byl docela pěkný, Jergl dal Hermanovi krásnou žabku. V takových zápasech dát první gól je důležité, což se potvrdilo. Cítil jsem, že mužstvo hraje v pohodě, vypadalo to docela nadějně. Co jsme ale dokázali v závěru dovolit Zlínu, bylo neskutečné. Stálo nás to spoustu nervů. Obrovská poklona Zlínu, jak zápas zdramatizovali a jak se o výsledek ještě porvali. Všechny čtyři zápasy byly vyrovnané stejně jako v základní části. V posledním z nich jsme si vybrali obrovskou smůlu, kdy jsme pět vteřin před koncem inkasovali, nyní jsme si štěstí vybrali zpět.
Plzeň ve čtvrtfinále? Je to náš osudový soupeř. Je to už jiná Plzeň, než předloni. Vyhrála základní část, dává hodně gólů, chodí na ně hodně diváků. Doma prohráli snad jen jeden nebo dva zápasy. Favorit v sérii nejsme, nevím, jaké kurzy nastaví sázkové kanceláře, ale asi si na nás moc lidí nevsadí. Braňo (Konrád) má výbornou formu, tým může chytit sebevědomí. Plzeň dlouho nehraje, budou odpočinutí a nabuzení, ale také nerozehraní. My jsme rádi, že jsme sérii skončili dnes a ne až v pondělí. Hráli jsme už prakticky obden od zápasu proti Spartě v základní části. Hráči toho mají hodně, teď si můžeme dovolit dva dny volna a pak se připravíme na Plzeň.“

AUKRO BERANI ZLÍN - OLOMOUC 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Stav série: 1:3

Branky a nahrávky: 56. Fořt (Freibergs), 58. Klhůfek – 8. Herman (Jergl, Strapáč), 42. J. Galvas (Strapáč, Irgl), 57. Laš (Eberle, Jaroměřský). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Kajínek, Zavřel.
Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka (C), Řezníček, M. Novotný – Okál, Fořt, O. Veselý – Šťastný (A), Honejsek, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Popelka (A), Kubiš – Klhůfek, Fryšara, P. Sedláček.
HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Jaroměřský (A), L. Galvas, J. Galvas, Houdek (A) – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Herman, Jergl.