„Rozhodčí mi řekli, že mám počkat v kabině. Kdyby bylo prodloužení, měl jsem se vrátit. Tak jsem se nevysvlíkal, čekal jsem a doufal," vysvětloval Okál.

Desítka byla tedy adekvátní trest?

Ještě jsem se na to nedíval. Posledně to posoudili trestem do konce utkání. Já jsem to viděl jinak.

Soupeře jste v úvodu zápasu zaskočili svou aktivitou. Byl záměr na Kometu vletět?

Chtěli jsme hrát aktivně, nechtěli jsme stát vzadu. Chtěli jsme být tím týmem, co bude určovat tempo a půjdeme po nich. Měli jsme tam několik šancí, ale bohužel jsme nedali. Kdyby tam spadly všechny tři branky nebo aspoň jedna, mohl zápas vypadat jinak.

Proč vám stejné tempo nevydrželo déle? Petr Holík dokonce mluvil o tom, že to byl z vaší strany zápas jako v základní části…

Prvních deset minut jsme hráli to, co jsme měli. Potom nevím, proč jsme přestali bruslit a srážet se. Teď jako kdyby nám začala nová sezona, každý se na to musí v hlavě připravit. Stačí to jenom přenést na led. Jsme odolní a doufám, že to dokážeme ještě zvrátit.

Jste nyní vy pod větším tlakem?

Asi to tak je. Mají mečbol, ale my už musíme, už nemáme co ztratit.

Dokážete si nyní představit konec sezony?

Po těch dvou dlouhých sezonách už si to skoro nedokážu představit. Vím, že skončí sezona a bude nám hokej všem chybět. Ale uděláme pro to všechno, aby to tak nebylo, jeli do Brna a tam vyhráli.

Už se to na ledě řeže podle vašich představ?

Budeme hrát už šestý zápas, takže hráči už o sobě dobře vědí. Už je to takové play-off mezi rivaly. Ale tak to má být, tak je to správné.

Čím je Kometa pro vás nejvíc nepříjemná?

Silnější nejsou. Ale jsou silní na puku, hraje se s nimi vyrovnaná partie. Je to vyloženě o tom, kdo dá první gól, kolik bude vyloučených. Je to boj než pěkný hokej.

Ani jednomu týmu příliš nejdou přesilovky. Kde vidíte problém?

Měly by rozhodovat zápasy, tím spíš, když se zmenšilo střední pásmo. Přesilovky jsou nejdůležitější část celého hokeje, ale kvůli tomu je nyní těžší se dostat do třetiny.

Nechybí tam moment překvapení, tím spíš, když se dobře znáte?

Třetina je dost veliká, ale když se to dobře zahraje, tak útočníci tam moc šancí nemají. Myslím, že oba týmy jsou v obraně tak zkušené, že to nechtějí dovolit ani jednomu týmu. Přesilovky jsou prostě kámen úrazu. I Brno mělo proti nám přesilovku pět na tři a nic nevymyslelo. Měli bychom se zlepšit a zjednodušit to.