Obrannou řadu Beranů vyztužil Jiří Suhrada, který se představil poprvé od svátečního zápasu v Olomouci. Premiérovou účast v letošní sezoně při absenci Zdeňka Okála a Štěpána Fryšary zapsal 18letý Šimon Frömel, druhý nejproduktivnější hráč juniorského výběru Zlína v extralize nastoupil už potřetí.

Nástup do utkání byl pro domácí přímo fantastický, už po 39 vteřinách hry skóre otevřel Trška. Kometa však dokázala otočit skóre na svoji stranu. Berani nejprve zcela propadli v obranném pásmu, čehož využil Krištof, v 11. minutě se navíc prosadil Mallet. I díky klidnému Hufovi v brance však Zlín prohrával jen o gól, v čase 17:23 druhým gólem v sezoně manko smazal Honejsek.

Vedení extraligových hokejistů PSG Berani Zlín se v sobotu po poledni sešlo na plánované schůzce se svými fanoušky.
Hokejoví Berani v neděli přivítají posilu z KHL!

Berani ve druhé třetině přidali na aktivitě. Svého soupeře uzavřeli v obranném pásmu, z tlaku vstřelili gól. Skóre však znovu bylo srovnáno, hosté podruhé v zápase využili zaváhání Beranů.

Kometa ve třetím dějství měla optickou převahu, potřetí v utkání se však do vedení dostali domácí, první trefu ve zlínském dresu slavil Veselý. Když necelých šest minut před koncem základní hrací doby náskok zvýšil Vopelka, první tříbodová výhra sezony byla velmi blízko. Svěřenci Luboše Jenáčka o výhodu už nepřišli, konečně tak mohli slavit.

Tipsport ELH, 17. kolo

PSG Berani Zlín – HC Kometa Brno 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Trška, 18. Honejsek (Karafiát), 27. Hejcman (Vopelka, T. Mikúš), 49. R. Veselý (T. Mikúš), 54. Vopelka (T. Mikúš) – 6. Krištof (Gulaši), 11. Mallet (M. Haščák), 35. L. Horký (Krištof, Gulaši). Střely na branku: 27:37. Vyloučení: 1:1.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Suhrada, O. Němec (A), Trška, Ferenc, Žižka (A), Gazda, Dluhoš – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Köhler (C), Honejsek, R. Veselý – Frömel, A. Zbořil, O. Flynn – Karafiát, P. Sedláček, Sebera.

HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, D. Mikyska, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), L. Forman – Kollár, Krištof, Vincour – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – M. Haščák, R. Pavlík, Mallet – Dočekal, Rákos, T. Šoustal – Magee.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Špůr, Klouček. Diváci: 4 215. Nejlepší hráči utkání: Hejcman (Zlín) – Krištof (Brno)