Berani po úvodní trefě Kubiše v sedmé minutě vybojovaný náskok do první třetiny ztratili, když inkasovali krátce po ubráněném oslabení. Ve druhém dějství Kometa otočila přímo z početní převahy. „Domácí byli úspěšní v přesilovkách. V dalším průběhu jsme gól už bohužel nepřidali. Zápas rozhodla power play," poukázal zlínský kouč na poslední minutu a tři čtvrtě duelu, ve kterém se rozhodl odvolat Daniela Hufa.

„V závěru jsme zlomili hůl v přesilovce, nepodařila se nám hra bez brankáře, když jsme tam spálili šanci," litoval Svoboda nevyužité příležitosti na srovnání na 2:2. „Celkově to ale byl to dobrý zápas z obou stran, jednalo se o kvalitní zkoušku s velmi silným soupeřem z extraligy."

Do včerejšího střetnutí v Brně už zasáhl Jiří Karafiát, poprvé v letošní přípravě si poté zahrál loňský nejlepší střelec Beranů sezony Lukáš Vopelka. „Vopelka už je zdráv, u Tondy Honejska směřujeme jeho návrat ke čtvrtečnímu utkání," přiblížil Robert Svoboda na vítané posílení zkušeného borce.

Hokejisté Zlína poslední přípravné utkání na nadcházející sezonu Tipsport extraligy odehrají už zítra od 17.00 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky, kdy přivítají právě brněnskou Kometu. Novou sezonu nejvyšší soutěže zahájí příští pátek, vyzvou Litvínov.