„Šampaňské opravdu moc nemusím, ale při premiérové oslavě titulu mi moc chutnalo a ještě více, že jsem jej pil z poháru. Rád bych si to zopakoval a opět viděl rozzářené obličeje svých svěřenců," přitakává Sedláček.

Dnes mají Zlínští druhou možnost pomazlit se s mistrovským pohárem, přičemž jim k tomu chybí krůček. Po nedávné výhře na ledě finálového soka z Pardubic (4:2) v sérii na dvě vítězství jim schází jeden skalp. První ze dvou pokusů hráči Lappu mají dnes od 15.30 hodin v PSG Aréně, druhý by měli mít na stejném místě o den později od 11.15 hodin.

„Všichni jsme optimisty, ale z pověrčivosti žádné šampaňské a doutníky dopředu shánět nebudeme. Až pokud se titul podaří, rád jej briskně opatřím," pousmál se trenér, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

„Pardubice jsou houževnatý soupeř, nic nevzdávají, nedarují nám ani centimetr ledu. Na druhou stranu cítím, že letos máme formu, nedělá nám problém ani obracet výsledek," poukázal kouč na velkou vnitřní sílu svého týmu.

„Věřím, že si cestu k nám najdou fanoušci a pokusí se minimálně atakovat právě v Pardubicích vytvořený divácký rekord soutěže v podobě 450 fanoušků. Přislíbená je rovněž účast primátora Miroslava Adámka, který se v roli lékařského dozoru na naší lavičce už před dvěma měsíci představil. Moc rádi bychom napodobili úspěch našich kolegů – hokejových ševců," dodal Sedláček.