Nyní si mohou užít pár dní volna a v úterý je čeká čtvrtfinále play off. Soupeře poznají v sobotu večer, kdy se dohrají všechny čtyři zbylé série předkola, které jsou všechny 1:1 na zápasy.

První zápas série vyhrál Vsetín doma až po obrovském boji 4:3 v prodloužení. Druhý duel si v dramatičnosti s tím prvním rozhodně nezadal. Hosté v Novém Jičíně rychle vedli, když se v pátí minutě trefil Hrňa. Domácí však hned za tři minuty srovnali a začínalo se znovu.

„Po rychlém vyrovnání domácích to bylo naše velké trápení. Vázla nám souhra a byl to spíše boj než hokej. Musím uznat, že Nový Jičín byl o něco lepší, přehrával nás a vypracoval si i více šancí. My jsme však měli skvělého Plška, který nás stejně jako v prvním zápase mockrát podržel,“ chválil trenér Vsetína oporu týmu mezi třemi tyčemi.

Ve třetí dvacetiminutovce se Valaši o něco zlepšili, ale k rozhodujícímu úderu jim pomohla i přiměřená dávka potřebného štěstí. „Tři minuty před koncem jsme po vyhraném vhazování dali rozhodující gól, který jsme pak potvrdili v power play. Bylo to s odřenýma ušima, ale jsme za postup moc šťastní,“ ulevil si trenér Hlobil.

Série předkola přesně potvrdila, o čem je hokej ve vyřazovací části. „Byl to opravdu více boj než hokej. My jsme nepředvedli vůbec to, co jsme hráli v základní části. Bylo to takové svázané, křečovité. Kluci se snažili a dřeli, ale prostě to tolik nešlo. O to cennější je, že jsme postoupili, a to navíc v nejkratším možném počtu zápasů,“ raduje se kouč Vsetína.

Žlutozelení jako jediní postoupili do čtvrtfinále hned po dvou zápasech. Všechny čtyři další série jsou zatím 1:1 na zápasy a rozhodne se dnes večer.

„Jsme rádi, že jsme ukončili sérii už po druhém utkání. Máme tak alespoň pár dní volna, ve kterých se kluci mohou dát dohromady a trošku zrehabilitovat. První trénink máme v neděli,“ dodal Viktor Hlobil.

Výsledek:

Nový Jičín – Vsetín 1:3 (1:1, 0:0, 0:2).

Konečný stav série: 0:2.

Branky a nahrávky: 8. Částečka (Gulda, Bacul) – 5. Hrňa (Pšeja), 57. Mikeš, 60. Hrňa (Mikeš). Vyloučení: 7:6. Bez využití. Vsetín: Plšek – Matula, Šimek, Šenkeřík, Rajnoha, Haschka, Zavrtálek, Pšeja – Marek, Gergela, Vaněk – Hrňa, Štraub, Mikeš – Knebl, Podešva, Ašer – Tesařík.

Další výsledky: Přerov – Uničov 3:4sn (1:1 na zápasy), Šternberk – Technika Brno 1:2pp (1:1), Břeclav – Opava 1:3 1:1), Žďár n. S. – Orlová 5:4 (1:1).