„Zdeněk Venera zůstává hlavním trenérem i nadále, má u nás ještě na rok platnou smlouvu. Již nyní se ale postupně seznamuje s náplní a povinnostmi nové funkce,“ potvrdil generální manažer zlínského hokeje Miroslav Michalovský.

Ke sloučení funkcí se vedení klubu rozhodlo na základě ekonomických opatření, která s sebou přináší světová hospodářská krize a s tím nutnost šetřit.

„Zase tak velký rozdíl mezi manažerováním a trénováním nevidím. Oba pracují s lidmi a mají zodpovědnost,“ konstatoval Venera, jenž v minulosti již v klubu v manažerské funkci působil - v době největší slávy (2003/04 a 2004/05) byl generálním manažerem.

„Nebudu první trenér, který bude zastávat více než jednu funkci. Nemám z toho strach. Když to zvládl Růžička nebo Hadamczik,“ poznamenal s úsměvem Venera. „Bude ale třeba přerozdělit práci na mé kolegy,“ upřesnil.

Zatímco hráče v příštích dnech čeká volno, vedení klubu bude mít napilno. Řadě zlínských hráčů totiž končí smlouva. A protože se vedení netají plány snížit náklady na platy hokejistů v průměru o dvacet procent, nečeká je nic snadného. Především v případě lídra mužstva Jaroslava Balaštíka nebo uplatnění opce u nejproduktivnějšího obránce základní části Martina Hamrlíka.

„Nabídku na prodloužení smlouvy dáme rovněž Andrašovskému, Kubišovi a Kučnému,“ potvrdil Michalovský.