Ševci prohrávali od 12. minuty, když otevřel skóre Preisinger. Berani však ještě v první části výsledek bleskově otočili góly Hermana a Fořta. V polovině zápasu však Vráblík vyrovnal a vteřinu před druhou sirénou po třech předchozích tutovkách dostal kotouč za Sedláčka Gulaš.

Hned ve 41. minutě navíc Nedorost zvýšil na 4:2 pro Indiány. V 50. minutě však Fořt svou druhou trefou v zápase snížil na 3:4 Fořt. Jenže navzdory velké snaze o vyrovnání si ševci prohráli 3:5, Gulaš přidal pátou trefu do opuštěné branky.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Ladislav Číhák (Plzeň): Z našeho pohledu utkání mělo utkání několika fází. Začali jsme dobře, dali jsme gól. Kolem desáté minuty jsme přestali hrát, udělali jsme dvě chyby a pustili Zlín do vedení. O přestávce jsme si řekli, co je třeba změnit a hráči to pochopili. Další fáze byla, když jsme vyrovnali na 2:2 a poté šli do vedení na 3:2 prý v poslední desetině vteřiny. Z našeho pohledu byl gól na 3:2 důležitější, byla to psychická úleva do třetí třetiny. Když vedete, máte sebevědomí
Mira Preisinger nás ve třetí třetině na brankovišti zachránil před dalším inkasovaným gólem. Dokázali jsme zápas zvládnout, přestože jsme udělali hodně chyb. Věděli jsme, že Zlín bude tlačit a šlapat. Nebylo to nic jednoduchého. Nechci říct, že jsme si to pohlídali. Ale rádi za tři body.

Martin Hamrlík (Zlín): My jsme začali dobře, nesrazil ani gól v první třetině a otočili jsme výsledek. První třetinu jsme zvládli větší bojovností a snahou. Plzeň ale od druhé třetiny zlepšila pohyb. Největší chyba byla inkasovat gól v patnácté vteřině třetí třetině. Vyhecujete se na závěr a pak borci udělají dvě hrubky za sebou. Za stavu 2:4 jsme pak šli už hodně výkonnostně dolů. Bylo strašně těžké to dotáhnout. Škoda je ale jen auto. Hráli jsme dobře, ale máme nula bodů. Musíme dál pokračovat a věřit, že to zlomíme. Byla by škoda teď házet flintu do žita. S Plzní jsme také hráli vyrovnaný zápas. Zkusíme to v neděli na Spartě. Bude krátké video, pojedeme bez rozbruslení.“

PSG BERANI ZLÍN - PLZEŇ 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Herman (Žižka), 18. Fořt (E. Kulda) – 12. Preisinger (Kratěna), 28. Vráblík (Kodýtek, Eberle), 40. Gulaš (L. Kaňák), 41. Nedorost (Gulaš). Rozhodčí: Sýkora, Šír – Hlavatý, Polák.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Žižka (C), Nosek (A), Řezníček, Valenta, Gazda – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Šlahař, Herman, J. Ondráček – Poletín, Fryšara, Karafiát – Werbik, P. Sedláček, Popelka.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Jones, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Čerešňák, Vráblík – Kantner, Nedorost, Gulaš (C) – Kratěna, Preisinger, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.