„Zimák potřebuje rekonstrukci jako sůl. Pokud se ještě pár let bude přešlapovat na místě, spadne nám všem na hlavu,“ shodují se a varují legendy oslovené Deníkem.

„Mnohasetmilionová zamítnutá pomoc je smutnou zprávou pro nás všechny. Už totiž není mnoho horších stadionů v extralize. Jen látání stávajících problémů není řešení. Je třeba významná rekonstrukce. Klub, hokejisté a fanoušci si to zaslouží. Zvláště, když v mnoha jiných městech jsou o několik kroků dále,“ vnímá bývalý nejlepší střelec extraligy, tahoun Zlína a nyní hokejový agent Jaroslav Balaštík.

„Nechápu, jak pověření lidé nebyli schopní splnit jasné zadání. Již se nesmí stát, aby tak zásadní věc pro zlínský hokej ztroskotala na takové banalitě,“ nechápavě kroutí hlavou Balaštík.

Zdeněk Venera, bývalý zlínský generální manažer, ale i hráč a trenér pamatuje časy, kdy sám při zvelebování zimáku přidal ruku k dílu. „Sami hráči jsme s krumpáči, lopatami a kolečky odváželi hlínu, abychom rozšířili prostory šaten. Za mé éry se rozšiřovalo i sociální zázemí pro fanoušky. Nyní je ale již jiná doba, žádají se jiné standardy. Rekonstrukce je i z tohoto pohledu nutná,“ cítí Venera.

close Trenér Zdeněk Venera info Zdroj: Deník / Loskot Jaroslav zoom_in Trenér Zdeněk Venera

Přestože řada extraligových měst již sáhla k výstavbě zcela nového, moderního hokejového stánku, v očích Blštíka taková věc ve Zlíně nutná není. „Nikdo by se nové hale asi nebránil. Osobně ale mám rád historii. Pokud se původní budova vkusně a prakticky opraví k současným potřebám, může sloužit další desítky let. Řada podobných stánků byla takto upravená a všichni jsou spokojení. V tomto případě se ale často stává, že tato varianta bývá ekonomicky náročnější,“ poukázal na známou pravdu úspěšný hokejista, jenž byl úspěšný především v předbrankovém prostoru.

„Zlínský zimák má za sebou bohatou historii, úspěchy, dva tituly. Zažil jsem zde své největší úspěchy, z tohoto pohledu je mi rekonstrukce bližší než výstavba nové haly na zelené louce,“ dodal Jaroslav Balaštík.