Do soutěže o hlavní cenu v podobě permanentky na aktuální sezonu, druhou cenou jsou dvě vstupenky na zápas s Libercem (před kterým se bude slavnostně vyvěšovat první dres) či třetí cenu klubovou šálu se zapojíte prostřednictvím vyplněného kuponu, který bude tento týden během hlasování vycházet ve vašem tištěném regionálním Deníku (Zlínský deník, Slovácký deník, Kroměřížský deník, Valašský deník).

Vedle vašeho hlasu pro jednu z osobností, jejichž dres s číslem byste vyvěsili pod strop Zimního stadionu Luďka Čajky, si v kuponu tipněte, kolik diváků navštíví úvodní dvě domácí utkání extraligových hokejistů PSG Berani Zlín s Třincem a Hradcem Králové.

Ti co správně tipnou jméno legendy, která bude vyvěšena, a zároveň nejlépe odhadnou návštěvu, získají výše uvedené ceny.

Hlasovat lze od pondělí 3. září 11 hodin do 9. září 17 hodin pouze jedenkrát z jedné IP adresy.

Petr Bavor

close Petr Bavor info Zdroj: Archiv Daniela Ostrčilíka zoom_in Odchovanec brněnského Spartaku do Gottwaldova přestoupil po vojně v roce 1964 a ihned se stal hlavní útočnou sílou gottwaldovského klubu, kde díky jeho útočným schopnostem dotáhnul tým k tehdy historickému 6. místu. Většinu svého gottwaldovského angažmá nastupoval s Karlem Heimem.

Během šesti prvoligových sezon odehrál 205 utkání, vstřelil 99 branek a přidal 82 asistencí. Nastřílel šest hattricků, nejvíc v historii klubu. V sezoně 1970/71 se vrátil z rodinných důvodů do Brna.

Karel Heim

close Karel Heim. info Zdroj: Archiv Daniela Ostrčilíka zoom_in Srdce gottwaldovského týmu v 60 letech. Přišel v první prvoligové sezoně z Tatranu Smíchov a ve Zlíně žije dodnes.
Skvělý pravý křídelník odehrál v nejvyšší soutěži 9 sezon a 288 zápasů, ve kterých zaznamenal 100 branek a 65 asistencí. Po ukončení hokejové kariéry klub neopustil. Působil jako uznávaný trenér mládeže, kdy trénoval většinu odchovanců, kteří se podepsali pod zisk prvního titulu.

Trenérskou kariéru ukončil až na počátku 90. let.

Bohumil Kožela

close Bohumil Kožela. info Zdroj: Archiv Daniela Ostrčilíka zoom_in Do Spartaku Gottwaldov přišel v roce 1953 a hokejovému klubu věnoval celý svůj život, když zde působil oficiálně až do roku 2003.
V dresu TJG odehrál 6 ligových sezon s bilancí 156 utkání, 19 branek a 18 asistencí.

Následně působil na různých trenérských pozicích, celkem čtyřikrát se objevil jako trenér A-týmu, kde celkem odtrénoval 202 utkání.
V 80. letech se stal vedoucím sportovního úseku. Na nejvyšších místech klubu byl od roku 1988, v letech 1997 – 2003 byl generálním manažerem.

Do roku 2004 byl prezidentem Asociace profesionálních klubů.

Josef Kožela

close Josef Kožela. info Zdroj: Archiv Daniela Ostrčilíka zoom_in Na rozdíl od svého bratra Bohumila byl útočníkem. Nastoupil do první prvoligové sezony klubu a v týmu vydržel kromě vojenské služby až do sezony 1973/74. Odehrál 9 prvoligových sezon. V 267 zápasech nastřílel 76 branek a přidal 56 asistencí.
Po konci hráčské kariéry se stal vedoucím družstva gottwaldovských a později zlínských hokejistů a v této pozici vydržel až do roku 2002.

Vítězslav Nováček

close Vítězslav Nováček info Zdroj: Archiv Daniela Ostrčilíka zoom_in Jeho hráčská kariéra začala v celku SK Baťa v nižších soutěžích hanáckého přeboru. Později přešel do týmu DSO Spartak Gottwaldov, kde ukončil v roce 1955 hráčskou kariéru. Patřil mezi největší osobnosti klubu a lídry týmu své doby.

Poté se stal trenérem prvního týmu TJ Gottwaldov a v sezoně 1959/60 s ním dokonal historický postup do nejvyšší soutěže. U týmu zůstal i v následující sezoně, kdy se však nevyhnul sestupu.

Následně dlouhodobě trénoval zlínské dorostence.

František Vyoral

close František Vyoral. info Zdroj: Archiv Daniela Ostrčilíka zoom_in Brankař, který vychytal první postup do nejvyšší soutěže a následně v klubu TJ Gottwaldov působil dalších devět let. O pozici v bráně bojoval nejdříve s Jaromírem Přecechtělem a Bedřichem Barošem, posléze s Horstem Valáškem, který přišel z pražského Motorletu.

Aktivní kariéru ukončil po sezoně 1968/69, poté se stal trenérem mládeže.