„Jezdil jsem za ním a ptal jsem se ho, jestli není tvořivý centr. Jsme spíš oba buldoci a on má čtyři nahrávky. Říkal jsem mu, že si hraje na Lešouna,“ rozesmál se Kubiš při vzpomínce na nejproduktivnější hráče zlínské a extraligové historie Petra Lešku.

„Ale vážně, zatím jsme si sedli a teď to tam napadalo,“ pochvaloval si autor hattricku.

Právě první formace hokejistů PSG Berani Zlín dohromady deseti kanadskými body režírovala úterní triumf 5:2 nad Litvínovem.

„Celé lajně to sedlo, Pavlovi to tam napadalo a určitě mu to pomůže,“ poznamenal asistent zlínského trenéra Martin Hamrlík.

Někdejší produktivní bek si cení nejen včerejší Fořtovy bodové exploze, ale i dlouhodobého přínosu důrazného útočníka.

„Není to jen dnes, ale od té doby, co k nám přišel z Přerova na zápas do Brna. Má vysoký standard, těží z toho celá pětka. Šel nahoru, hlavně se neuspokojil a drží si to,“ pochvaloval si Hamrlík, jehož tým vyhrál pošesté z posledních osmi zápasů. Zároveň ševci bodovali popáté v řadě.

Ve 14. minutě našel Fořt zpoza Janusovy klese Kubiše, který otevřel skóre. V úvodu druhé třetiny pak v přesilovce opět zpoza branky vybídl ke druhé trefě Ondráčka.

Šestačtyřicet vteřin před druhou sirénou pak po další nádherné Fořtově akci zasunul Kubiš kotouč do branky zpoza branky.

„Tenhle gól rozhodl. Jinak to mohlo být otevřené až do konce,“ poznamenal Hamrlík.

V 54. minutě už jen zlínské numero 25 zkompletovalo hattrick pátou trefou Zlína v zápase.

„Od začátku jsme do toho šli, branek ale mohlo být víc. Zápas byl dlouho otevřený. Litvínov hrozil z brejků,“ všiml si Hamrlík.

Černožlutí se totiž hned dvakrát dotáhli na rozdíl gólu. Nejprve ve 26. minutě snížil tečí Trávníček na průběžných 1:2, ve 39. minutě Petružálek upravil na 2:3. Jenže 37 vteřin poté už přišla Fořtova v pořadí třetí paráda, když před prázdnou klec vyzval Kubiše ke skórování na 4:2.

„Z výkonu jsem zklamaný. Potýkáme se s produktivitou, ale vždy tam byla alespoň bojovnost. Dnes se nám vše od začátku sesypalo a od našeho týmu tam nebylo nic, co by mělo. Vítězství jsme domácím usnadnili,“ litoval kouč Litvínova Milan Razým. 

PSG BERANI ZLÍN - LITVÍNOV 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Kubiš (Fořt, J. Ondráček), 22. J. Ondráček (Fořt, Gazda), 27. Nosek (P. Sedláček, Herman), 40. Kubiš (Fořt), 54. Kubiš (J. Ondráček, Fořt) – 26. Trávníček (J. Mikúš), 39. Petružálek (M. Hanzl, J. Mikúš). Rozhodčí: Robin Šír, Jan Hribik – Radek Špringl, Rudolf Tošenovjan. Diváci: 3291.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Řezníček, Valenta, Nosek (A), Žižka (C), Gazda, Ferenc – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – E. Kulda, Fryšara, Okál – Poletín, P. Sedláček, Popelka.

HC VERVA Litvínov: Janus (41. Hanuljak) – Baránek, Sörvik, Suchánek, Romančík, Ščotka (A), Strejček, Březák – M. Hanzl, J. Mikúš, Petružálek – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Trávníček (C), Gerhát, Jurčík – Matoušek, Řehoř, Jícha.