„To je hezké, ale prohráli jsme. Mohl jsem to v prodloužení rozhodnout, nepovedlo se. Máme bod, ale kdybych ho dal, pomohlo by nám to v tabulce. Jsem zklamaný,“ litoval Lakatoš po neproměněné tutovce v prodloužení, kterou potrestal třinecký Růžička rozhodujícím úderem.

Leželo vám v hlavě, že jste dosud nedal gól?
Když nedáte šestadvacet zápasů, což je půlka sezony, gól, v hlavě vám to leží. Ale tady to není věc, pro kterou bych se trápil. Říkal jsem si, že dnes dám gól. Dělal jsem si ze sebe srandu. Každý zápas chci odvádět práci pro tým, nebudu si hrát na nějakého hračičku a říkat, že budu každý zápas dávat góly. Chci poctivě makat já i celý tým. Takhle chci, aby se hrálo.

Spadl z vás velký balvan?
Teď jsem roztrhl pytel a bude to tam lítat. (směje se) Dělám si legraci. Je to hezké, že jsem se trefil. Nebylo to ale těžké trefit prázdnou branku. To už by bylo opravdu zakleté. Povedlo se, v pátek máme další zápas a pojedeme pro body.

Pavel Kubiš říkal, že na vás nebylo poznat, že se tím trápíte a brečíte.
To víte, že ne. Nejsem od toho, abych každou sezonu dával spoustu gólů. Je to samozřejmě krásné, ale chci být prospěšný mužstvu. Dělám všechno pro to, když jsem na ledě, abych se mohl podívat klukům do očí.

Zápas vám ale sedl, ne?
Hráli jsme dobře, měli jsme ze hry víc. Bohužel, hodnotí se mi to po prohře těžko. Celý zápas jsme hráli kompaktně, organizovaně. Byla tam jedna část, kdy nás Třinec zatlačil. Ale poradili jsme si s tím. Když už jsme udělali chybu, v brance byl Sedlo (Sedláček - pozn. aut.), předvedl perfektní výkon a podržel nás.

Jak se vám hrálo v nově sestavené formaci s Hermanem a Okálem?
Kluci jsou super hokejisti. Chci mezi ně zapadnout tím, že budu odvádět maximum. Vyhovíme si, to není problém. Doufám, že si sedneme ještě víc a bude to ještě lepší.

Jakou roli jste přijal v nové formaci?
Je to na nás všech třech vpředu a na dvou obráncích. Role nejsou o tom, že si rozdělíme, kdo bude bránit a kdo dávat góly. Hrajeme to všichni stejně. Když jsem na pozici křídla, jdu nahoru a kluci mě dole zastoupí beky. Chci hrát všechno a tak to má být. Nechci být ten, kdo bude jen bránit. O tom dnes hokej už není.

Po pauze jste působili svěže a odpočatě, v osobních soubojích jste byli živější. Souhlasíte?
Takhle je tady hra postavená, že musíme být nepříjemní pro každého. Moc taktiku neměníme, my si nemůžeme hrát na Ovečkiny a Dacjuky. Poctivou prací dokážeme odehrát perfektní zápasy s jakýmkoliv týmem.

O svátcích se říká, že je to zásadní období, které rozhoduje o sezoně…
Po této pauze se vždycky sezona začne lámat. Týmy se od sebe budou trhat, budou mezi nimi odskoky. Naší snahou je zůstat pořád na dostřel týmům nahoře a tlačit se tam na ně a ukázat jim, že to nebudou mít zadarmo.

Po svátcích vás čeká pikantní souboj s Libercem. Už jej vyhlížíte?
Samozřejmě se těším. Perfektně se na ně připravíme. Liberec je nesmírně kvalitní mužstvo. Dokazovali to teď pauzou, hráli perfektně. Vítkovice k ničemu nepustili, i se Spartou to bylo de facto jednoznačné. V Liberci jsem vyrostl, bude to pro mě hezké. Rád kluky uvidím jako soupeře. Nedáme si nic zadarmo.

Dárky už nakoupené máte?
Jo, my si naše dárky předáme na ledě. (úsměv)

PSG Berani Zlín -HC Oceláři Třinec
Zlín podlehl lídrovi z Třince, prohrál potřetí v řadě