Tahouny týmu jsou bezpochyby produktivní Zdeněk Háb (10 gólů a 21 asistencí) a nejlepší střelec Zdeněk Šafránek (16 + 4). Celý tým přitom patřil k nejofenzivnějším v soutěži, když na jeden gól potřeboval pět střel na bránu.

„Zatím se držíme na špici, takže spokojenost. Zajíci se ale sčítají až po honu, proto zde není čas na zpychnutí a jakékoliv podcenění. Ještě je před námi stejná porce zápasů, kde mezi naše největší konkurenty budou patřit Vary, Pardubice a Sparta. Tyto celky si to rozdají o medaile," má jasno trenér, jenž věří, že se jeho tým probojuje do novinky soutěže Superfinále.

„O cenné kovy se bude hrát na jeden zápas, a to vždy první s druhým a třetí se čtvrtým, kdy hostitelem zápasu bude lépe postavený. Věřím, že se do Superfinále probojujeme a zkusíme obhájit titul. Současný tým rozhodně má medailové ambice," má jasno kouč.

A to i přesto, že v Púchově proti papírově slabšímu soupeři z Dolného Kubína nepředvedl ideální výkon, ale bral všechny body. „Měli jsme rezervy, avšak vyhráli jsme. Záloha slovenské reprezentace v čele s Joppou, který ještě loni za nás hrál a byl nejvíce vidět, vzdorovala, ale my i tak byli lepší," vrátil se k poslednímu duelu první poloviny základní části Sedláček.

Mnoho času na odpočinek během svátků nebude ani ve Zlíně. Hned druhý lednový víkend totiž mimo jiné Lapp čeká prestižní souboj právě s lídrem. „Není to zrovna ideální čas na rivala, ale ve stejné pozici bude soupeř. I proto budeme trénovat i mezi svátky, vážit kluky ale nebudu, mně stačí jeden pohled. To se spíše budu muset během Vánoc hlídat já," směje se trenér, jenž ale z odvet velkou hlavu nemá.

„I kdybychom jeden zápas nezvládli a zbytek vyhrajeme, budeme druzí, tudíž budeme mít naději na titul. Ano, bylo by lepší ovládnout základní část a hostit Superfinále, nikam necestovat a na utkání vyrazit ze svých postelí. Navíc všichni máme v živé paměti poslední divácký rekord z našeho finále s Pardubicemi. Tak proč jej opět neposunout," nabádá Sedláček příznivce nejrychlejší společenské hry na zemi.

DOLNÝ KUBÍN – LAPP ZLÍN 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Ferenčík (Joppa, Stašák) – 7. Ligda (Hábl), 14. Hábl (Migda, Julina), 29. Stodulka (Palát, Hábl Zdeňek), 30. Stodulka (Julina), 45. Julina (Hábl, Fojtík). Zlín: Matoušek – Julina, Hábl, Šafránek, Fojtík, Palát, Stodulka, Ligda, Slováček, Hábl D.

K. Vary (62:10) 26
Lapp Zlín (60:7) 24
Pardubice (50:15) 21
Sparta Praha (45:11) 19
D. Kubín (31:34) 15
Vídeň (19:37) 12
Studénka (20:43) 9
Č. Budějovice (21:51) 6
Olomouc (11:48) 3
Litvínov (3:66) 3