„Trhá mi to srdce, když můj tým prohrává. Je to už hodně zápasů. Ani dnes se to nepovedlo," klopil zrak do televizní kamery České televize brankář Zlína Libor Kašík, který si připsal 26 úspěšných zákroků včetně trestného střílení Hermana a byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu.

Na tři střely Hanáků ale nestačil. A byly to navíc polovlastní góly. Zlín opět od 8. minuty prohrával, když jednu ze tří střel v první třetině dopravil Ostřížek do opuštěné klece. Gólu předcházel střet Holomka s Ostřížkem a Kašíka. Zlínský gólman byl mimo brankoviště, Horák ztratil poskakující puk, ševci přestali hrát a sám olomoucký útočník už měl jednoduchou úlohu. „Ke mně se to odrazilo od beka. Gólman nevím, co tam dělal. Měl jsem prázdnou branku," divil se střelec Olomouce David Ostřížek.

„Puk se Horákovi nalepil na hokejku. To se stane. A když se nedaří, stává se to ještě častěji," glosoval celou situaci v televizním studiu Bully hokejový expert David Pospíšil. „Ten gól bych vyčítal Kašíkovi, který přestal hrát a vyčítavě se díval po rozhodčím. Ale jinak si s tím poradil perfektně. V závěru se hrálo na jednu bránu, tam chytal perfektně," hodnotil Pospíšil výkon zlínského gólmana.

Podruhé Zlín přihrál soupeři na gól ve 37. minutě, když vůbec v první přesilovce Kubiš při snaze o vyhození bekhendem namazal mezi kruhy a Laš zvýšil – 2:0. Zlínský útočník se jen zoufale skácel k ledu. „Většinou to tak bývá, když je krize. Chcete udělat to nejlepší, ale nedaří se to," vykládal o druhé pauze útočník ševců Roman Vlach. „Ono to tak bývá, když se nedaří. Bohužel padají i takové branky," podotkl ke dvěma laciným trefám soupeře Kašík.

Druhou ze tří přesilovek v zápase Olomouc využila ve 48. minutě Hermanem. Zlínský odchovanec svou střelu na konečných 3:1 schoval mezi těla obránců soupeře. „Každého nějaká krize potká. Musíme se z toho dostat jednoduchou hrou. Tedy bojovat, střílet," zopakoval starou hokejovou pravdu Vlach.

Noví trenéři rozbombardovali sestavu, pohromadě nezůstala ani první formace Holíka, která se však včera po pěti kolech bez kanadského bodu prosadila. Jediným střelcem Zlína v zápase byl Bukarts. Lotyšský forvard ve 41. minutě tečoval Veselého střelu a ševci jeho zásluhou po dlouhých 120 minutách skórovali. Byl to právě kapitán Zlína, který v první formaci nahradil Říčku. Toho trenéři zařadili do druhé formace k Chytilovi s Kubišem.

Ševci nebyli úplně bez šancí, Maruna třeba trefil horní tyč, nadějný průnik předvedli Honejsek s Vlachem, jemuž vystavil stopku až Konrád. Ale pořád tomu scházel klid i chuť se rvát před brankou. A ve třetí třetině je už Olomouc nepustila k ničemu. Ani k závěrečnému náporu a po pěti porážkách si Hanáci poměrně snadno dokráčeli pro výhru. „Je to super pocit, konečně jsme vyhráli doma, jsme rádi, že nás podpořili fanoušci, když se nedařilo. Konečně se nám to podařilo urvat. Rozhodovala naše disciplína, šli jsme se o to porvat. Ve třetí třetině jsme už Zlín nepustili do velkých akcí," pochvaloval si Ostřížek.

„Od Zlína je to nedůrazné, jalové. V poli hrají dobře, ale pokud nezvýší tlak do branky, nezlepšíte se to. Hrají dopředu moc měkký a hodný hokej," vystihl David Pospíšil jednu z příčin mizérie posledních zápasů a žalostného skóre, které za posledních pět utkání je 3:25. „Byli jsme dobře připravení, ale prostě se nedaří. Musíme hrát jednoduše. Dali jsme gól, snad to začne padat. Musíme bojovat," velí Kašík, jenž už zítra společně se svými spoluhráči pocestuje na další bitvu o uzdravení do Hradce Králové, kde se hraje od 17 hodin.

HC Olomouc – PSG Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Ostřížek, 37. Laš, 48. Herman (Laš, Vyrůbalík) – 41. Bukarts (O. Veselý). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 4553.

Sestavy:

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Holomek, O. Horák, od 21. navíc Bořuta – Bukarts, P. Holík, O. Veselý – Kubiš, Chytil, Říčka – Honejsek, Roman Vlach, D. Šťastný – Gago, Podešva, Ondráček, od 21. navíc Maruna. Trenéři: Robert Svoboda a M. Hamrlík.