O osudu utkání tak rozhodla 50. minuta, kdy skvělého gólmana Igora Murína v přesilové hře překonal slávistický bek Novák. Třináct vteřin před koncem pečetil výhru do prázdné branky Bednář. „Výborně sehraná přesilovka,“ chválil kouč Vladimír Růžička. Jeho tým si tak třemi body upevnil druhé místo v tabulce.

Naopak hosté ztratili i poslední malou šanci na play off. „Jsme realisté, ale nic nevzdáváme,“ řekl trenér Rostislav Vlach. Střelbu, pohledné kombinace a nápad ale fanoušci v Sazka Areně marně hledali. Hokej, který nemohl nikoho nadchnout. Konec zápasu znamenal vysvobození pro všechny. Hráče, trenéry i fanoušky. Poslední domácí zápas Slavie v základní části nebyl ideální reklamou na druhou část sezony.

Diváci sice pět minut před koncem utkání vstali a děkovali, ale potlesk patřil předchozím pětadvaceti domácím utkáním. Za včerejšek si ho nikdo nezasloužil.

„Zápas nebyl strhující, to máte pravdu, ale před přestávkou jsou zápasy vždycky divné. Kluci už vidí volno,“ dodal Růžička. A druhý kouč? „Ani top zápas, ani podprůměr, ale průměr,“ doplnil Vlach.