V neděli v Třinci v samostatných nájezdech chtěl pro změnu provést svou oblíbenou krátkou kličku do bekhendu a poslat kotouč mezi nohy brankáře Hrubce. Jenže kotouč netrefil a až napodruhé z brankové čáry jej poslal za třineckého gólmana.

„Byl jsem přesvědčený, že to bylo v pořádku. Byl to regulérní gól. Nebyla to žádná dorážka," vykládal po zápase Petr Leška.

„První střelu jsem minul, plácl jsem do toho ještě podruhé a za brankovou čáru se puk ještě nedostal," líčil Leška.

„Ujelo mu to. Máme načtené, co tihle šikovní útočníci udělají. U něj byla jasná snaha udělat kličku mezi betony. Jenže mu to ujelo a pak do toho jen plácnul," štvalo třineckého gólmana Šimona Hrubce.

„Každý brankář vám poví, že když položí nůž od brusle k tyči, zůstává tam kousek na puk a to přesně trefil. Neskutečná smůla," litoval Hrubec.

Když si Leška všiml, že kotouč skončil za jeho zády, začal se radovat. Euforii ale na chvíli utnuli sudí, kteří si už potřetí v zápase spěchali pro radu ke kolegovi u videa. „Čároví říkali, že to dorážka nebyla. Chtěli si jenom ověřit, jestli to ode mě náhodou nešlo už zpoza brankové čáry. Ale já jsem byl přesvědčený, že to bylo v pořádku, že gól uznají," tvrdil Leška.

Až na samostatné nájezdy vystřídal v třineckém brankovišti jinak výtečného Hamerlíka právě Hrubec, který před Leškovým pokusem Čecha s Melenovským vychytal. „Překvapilo mě to, protože Hamerlík v sobotu chytal nájezdy dobře. Ale neřešil jsem to, soustředil jsem se na sebe," nenechal se rozhodit zkušený zlínský útočník.

Moc dobře zároveň ví, na jak tenké hraně jeho tým v Třinci balancoval. „Mohlo to být klidně 2:2 nebo úplně naopak, nakonec vedeme 3:1 na zápasy. Hrajeme dva zápasy ve dvou dnech a stav série se rychle mění. Samozřejmě chceme sérii ukončit už doma. Úterní zápas beru, jako by byl rozhodující sedmý duel," potvrdil Petr Leška.