„Nemyslím na to, že se mi proti nim daří. Chytá se mi dobře, protože jsou ofenzivní tým, mají hodně střel, což mě vyhovuje,“ poznamenal Horčička, jenž vychytal letos čtvrtou nulu v sezoně a druhou proti Ocelářům. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Že to bylo s nulou, je něco navíc,“ tvrdí.

„Dneska chytal opravdu parádně. Ale nespoléhali jsme na to, že se mu proti Třinci daří. Budeme mu pomáhat i zítra,“ slíbil útočník Petr Leška.

Při Horčičkovi však ve druhé části při střele Hořavy stáli všichni svatí, jelikož trefil tyč. „Bylo to jen o pár centimetrů. Být to o tři centimetry víc do středu, je z toho gól,“ věděl Horčička.

Další kdo si zaslouží salvy komplimentů je Petr Leška. Zkušený útočník opět stál tam, kde stát měl. Našel si odražený kotouč po střele Köhlera a zcela osamocený zamířil přesně. „Trošičku mně to překvapilo, že jsem tam byl sám, ale to tak někdy v hokeji bývá. Chyby se stávají a nám se ji podařilo využít,“ liboval si.

Berani však včera dřeli jako jedno muž a kolektivním výkonem se postarali o příjemný večer a vedení v sérii hrané na tři vítězné zápasy. „Na výhře má zásluhu opravdu celý tým. Začínaje gólmanem a konče čtvrtou pětkou a náhradníky. Dnes jsme táhli za jeden provaz. Bylo vidět, že jsme makali, bojovali, dřeli a nakonec se nám to vyplatilo,“ mnul si ruce Leška.

Přitom padesát minut se čekalo na první gól. „Bylo to o něm. Čekalo se, kdo ho dá a pak už to byl beton, beton a beton,“ pousmál se.