„Jednal jsem instinktivně, co obvykle dělám. Každý má něco nacvičeného, v krizových chvílích použijete, co nejlépe umíte a trénujete. Podíval jsem se, zda mě nedojíždí bek, ale byl celkem daleko ode mě, proto jsem zkusil blafák,“ liboval si Leška.

Překvapil vás Vlasák chybou?

Vlasák rozvážel puk, čekal jsem, že bude dělat kličku do středu, ale nechal jsem mu tam tělo. Kličku chtěl opravdu udělat, ale puk mu z hokejky sjel a měl jsem před sebou jen brankáře.

Co se s vámi v polovině zápasu za stavu 4:1 stalo? Plzeň druhou půlku zápasu ovládla.

Mysleli jsme si, že už se doma nemůže nic stát. Chytili se v přesilovkách. Zaslouženě vyrovnali.

Neměli jste na Mazance více střílet? Ve druhé třetině měl jediný zásah?

Samozřejmě. Ale Plzeň za stavu 4:1 přidala. My jsme se stáhli a tím pádem i počet střel podle toho vypadal.

Pro vaši psychiku je určitě taková výhra ještě lepší, než jednoznačný výsledek. Souhlasíte?

Mě je to jedno. Jsme rádi, že jsme před domácím publikem odehráli dobře oba zápasy a že se nám je podařilo vyhrát. Jestli to skončí 5:1, nebo vyhrajeme v prodloužení, nebo nájezdy v sérii nic nemění.

Dá se odehrát play off na tři pětky?

Uvidíme. Možná to zkusíme. To je otázka na trenéry. Samozřejmě, dřív nebo později se úbytek sil projeví. Přestože jsme se vydali, oni museli také dotahovat a zápas je stál hodně námahy. Máme den na to se dát do kupy.

Překvapilo vás, že Svoboda střídal tak brzy po čtvrtém gólu?

Není to zase tak brzy. Jednou jsem viděl, že Růžička střídal gólmana po prvním gólu. Nepřijde mi to nic mimořádného. Myslím, že příští zápas zase bude chytat Adam Svoboda.