„V týmu vládne pohoda a klid, které nám dávají jistotu. Nedaří se nyní jenom mně, ale celému týmu. Zásluhou toho jsme v tabulce druzí,“ konstatoval 34letý hokejista PSG.

Naposledy v úterý 19. ledna se vám podařil husarský kousek, když jste v Liberci čtyřmi góly během sedmi minut zcela otočili průběh a zápas získali pro sebe. Kdy jste něco podobného zažil?

Nevzpomínám si. Určitě to není obvyklé za stavu 1:3 tak zvrátit utkání. Byla to paráda.

Čekal jste, že byste v posledních dvou zápasech na ledě soupeřů bojujících o účast v play off uhráli plný počet šesti bod?

To ne. Chtěli jsme přivézt nějaké body a jednou vyhrát. Poněvadž jsme uspěli hned v prvním zápase v Boleslavi, v Liberci jsme již hráli uvolněně a ono to vyšlo.

V Liberci jste byl blízko hattricku – v samém závěru jste netrefil odkrytou bránu. To bylo kvůli příspěvku do týmové pokladny?

To určitě ne. Dát hattrick je vždy krásný pocit, bohužel se mi nepodařilo trefit odkrytou branku. Naposledy se mi podařilo dát tři góly v zápase loni. Důležitější je, že jsme vyhráli.

V posledních zápasech hrajete v neskutečné formě – v sedmi zápasech jste vždy bodoval a zaznamenal 6 gólů a stejný počet asistencí. Děláte v tréninku nebo zápasech něco jinak?

Ani ne, nevím. Hraji pořád stejně. Každý to během sezony tak má, že střídá lepší okamžiky s horšími. Teď se mi zrovna daří a mám štěstí, že mi to tam padá a kluci se z mých nahrávek trefují.

Aktuální pohled do kanadského bodování je asi hodně příjemný…

To určitě, ale lépe se nyní kouká na extraligovou tabulku.

Na vedoucího slávistu Romana Červenku ztrácíte 14 bodů. Dá se ještě předstihnout?

Určitě ne, ani to není mou prioritou. Každého potěší dosáhnout individuálních ocenění, ale kvůli tomu se nebudu stresovat.

Deset kol před koncem základní části máte na sedmé České Budějovice již 20bodový náskok. Je o účasti Zlína ve čtvrtfinále play off rozhodnuto?

Myslím, že určitě mezi šesti nejlepšími týmy skončíme.

Na páté Vítkovice máte náskok deseti bodů. Vše nasvědčuje tomu, že dokonce zahájíte boje o titul doma.

Když je to tak rozehrané, byl by hřích neudržet umístění v první čtyřce. Chceme skončit co nejvýše.

Dá se vyhrát základní část?

Ano, dá. Je to výzva, zvláště když ještě hrajeme s Plzní doma. Aktuální ctyřbodové manko se dá smazat. Budeme hrát naplno až do konce, nebudeme se dívat doprava – doleva. Když se možnost vyhrát naskytne, popereme se o ni.

Ve zlínské kabině nyní panuje velká pohoda. Dá se srovnat s tou, jaká byla v mistrovské sezoně a následné, kdy jste naposledy vyhráli celou základní část?

Ano. Stejně jako tehdy se všem daří a vše plyne na vlně pohody. Atmosféra je velmi podobná. Letos je to ale trochu jiné v tom, že olympiáda na měsíc zastaví extraligu. Těžko říci, v jaké formě se pak vrátí. Bude to jiné.

Bojíte se tedy měsíční pauzy?

To asi ne. Určitě to nebude nic příjemného, neboť po olympijské přestávce a třech zápasech budeme opět čekat téměř dva týdny, až se dohraje předkolo play off.

V pátek 22. ledna vás čeká Litvínov, tedy opět soupeř, který v hodně vyrovnané tabulce bojuje o účast v předkole play off…

Během úvodních třiceti kol zápasy tak nějak plynuly. Nyní však už jde do tuhého a kolikrát tyto zápasy rozhodují o úspěšnosti sezony. Celky od sedmého po dvanácté místo nyní hrají jako o život. Nasazením, tvrdostí a nervozitou bych je již srovnal s těmi v play off.

V čem tedy bude soupeř ze severu Čech nebezpečný, na co si musíte dát pozor?

Určitě na brejky, neboť ve svém středu mají šikovné útočníky. Musíme se také připravit na důraznou hru do těla. Co se týče hráčské kvality, ta je na naší straně. Máme lepší tým, proto věřím ve vítězství.