Před vstupem do druhé čtvrtiny Chance ligy se nachází na místech zajišťující místa předkola play-off, se ziskem devatenácti bodů jsou osmí.

Rozjezd byl znovu pomalejší, než by si trenéři Zlína představovali. Na střelecké pokusy to sice skončilo 8:8. větší příležitosti však měli domácí borci, kteří Brožem nastřelili tyčku.

„První třetina nebyla podle našich představ. Soupeře chceme zatlačit, spíše se ale bráníme, nebo je hokej vyrovnaný,“ prohodil těsně po utkání asistent trenéra ševců Petr Leška.

Ve druhém dějství museli hosté řešit několik nepříjemností u vlastního brankoviště, často byl připravený Huf. Ve 26. minutě ovšem ani zlínský gólman nestačil reagovat, když Dukla využila podklouznutí Novotného.

Berani v závěrečném dějství na gól nedosáhli, na brankáře protivníka vyslali sedm střel. Z ledu Pelhřimova odjeli s další porážkou.

„Většinou začneme hrát od poloviny zápasu, soupeře pak přehráváme,“ mrzí Lešku pomalejší rozjezdy.

„Bohužel se nám nedaří střelecky, dáváme málo gólů. Teď jsme to podtrhli, nedali jsme žádný. Ve třetí třetině jsme přitom měli několik šancí,“ smutnil Leška, jenž se nemohl spolehnout na druhého nejlepšího střelce týmu Langa. Ten má na kontě čtyři trefy, lídrem je s pěti Šlahař.

Berani v sobotu od 17 hodin nastoupí v Porubě.

Zlínští hokejisté děkuji fanouškům za podporu. | Video: pro Deník/Jan Zahnaš