„Byla jsem ve Zlíně od Vánoc až do 2. února a opravdu se mi u vás líbí. Je to pěkné město a lidé jsou velmi přátelští," pochvalovala si v rozhovoru pro Deník 24letá Daiga Plokšta, která pracuje jako jazykový instruktor.

„Moc se mi líbí Univerzita Tomáše Bati, šla jsem se třeba podívat do knihovny," popsala Daiga, co na ni ve Zlíně udělalo největší dojem.

Stejně ji pohltila i atmosféra na Zimním stadionu Luďka Čajky.

„Miluju atmosféru na ledě i kolem něj. Fanoušci jsou skvělí a líbí se mi jejich povzbuzování a jejich písničky, které zpívají. Jde vidět, že klub má velkou tradici," všimla si Daiga.

Pohledná blondýnka se rychle seznámila i s partnerkami dalších zlínských hokejistů a čas s nimi tráví i na tribuně během domácích zápasů.

„Ano, jsme dobří přátelé. Děláme hodně věcí společně. Zajdeme si posedět jen tak na kávu, do posilovny nebo wellness," vyjmenovala Daiga, která momentálně tráví čas doma v Lotyšsku.

„Ale v plánu mám jet do Zlína za týden," naplánovala si s tím, že věří, že její partner si sezonu ještě protáhne.

Momentálně její muž po postupu z předkola play-off proti Třinci hraje se Zlínem čtvrtfinále play-off proti pražské Spartě.

I na dálku se mu však snaží dopřát potřebnou podporu a komfort.

„V play-off je větší tlak, ale snažím se mu pomoci, mluvíme hodně na telefonu a Skype," popisuje komunikaci, když zrovna svému partnerovi, jenž se okamžitě po svém příchodu zařadil mezi opory zlínského klubu, není nablízku.

I ona proto kvituje, že se její muž nedávno dohodl s vedením PSG na prodloužení angažmá ve žlutomodrém dresu, za který v základní části nastřílel 19 branek a 12 asistencí a s 31 kanadskými body byl po Petru Holíkovi druhým nejproduktivnějším hráčem.

V play-off pak po druhém čtvrtfinálovém zápase měl na kontě sedm kanadských bodů za dva góly a pět asistencí.

„Jsme opravdu rádi, že Roberts bude i v příští sezoně ve Zlíně," vzkázala Daiga Plokšta, která se po sezoně po osmileté známosti za Bukartse provdá.

Věřte, rád je za vás celý hokejový Zlín!