„Jsem moc rád, že doba čekání skončila. V Pardubicích jsem nehrál. Bylo docela frustrující pouze trénovat. Třebaže jsem makal a hodně si přidával, do hry jsem se nedostal,“ připomněl svou situaci v posledních týdnech Tomáš Linhart, jenž v dresu Pardubic odehrál pouze tři přípravná utkání. „Prý jsem byl do čtvrté pětky drahý.“

Změnu prostředí proto očekával každým dnem, ovšem o zájem klubů se nestaral.

„Šlo to mimo mě. O žádné konkrétní nabídce jsem nevěděl. Ze dne na den jsem se dozvěděl, že přestupuji do Zlína, což mě potěšilo. Začínám zde od nuly, proto doufám, že zde budu hrát a pomohu týmu,“ těší se.

„Jestli chceme konkurovat soupeřům, jako jsou Vítkovice, které mají ve svém středu vysoké hráče, musíme naši defenzivu tímto způsobem vyztužit. Tomáš je navíc hráč, který má perspektivu a mohl by ve Zlíně zdomácnět,“ věří trenér Zlína Zdeněk Venera.

Linhart o svém novém působišti ale moc informací nemá.

„Hru a výsledky Zlína v úvodu sezony jsem nesledoval, neboť mě nenapadlo, že bych zde mohl skončit,“ pokrčil rameny 24letý urostlý zadák, jehož výškové a fyzické parametry oslovily zlínskou stranu.

„Za působení v Pardubicích si vybavuji, že se nám na Berany nedařilo, většinou jsme měli smůlu. Měli šikovné útočníky a schopné beky v přesilovkách,“ vypozoroval.

Při prvním vstupu do kabiny RI Okna se Linhart osobně znal pouze s Andrašovským a Míkou.

„Kluci mě přijali srdečně. Musím se ale s nimi teprve sžít,“ přiznává hokejista, jenž ani pořádně nevěděl, s kým včera dopoledne na zlínském zimáku trénoval ve dvojicích.

„Chce to čas. S trenérem se také teprve chystám sednout a povykládat, co bude ode mne očekáváno. V Pardubicích jsem vždy hrál více oslabení než přesilovky,“ připomněl Linhart, jenž si nyní hledá nové bydlení.

„Během pár dní se to snad vyřeší. Nyní přespávám na nedalekém hotelu,“ doplnil.

Také ve Zlíně bude Linhart, jenž v minulosti dokonce jednou oblékl reprezentační dres, bezpochyby sledovat výsledky Pardubic. Stejně jako loni „pernikáři“ nezvládli úvod soutěže ideálně ani nyní.

„Co si pamatuji, tak nám začátek nevyšel ani v mistrovské sezoně. Proto si myslím, že se situace může kdykoliv změnit,“ varuje zadák, jenž má bez deseti centimetrů dva metry a váží sto kilo.

„A jak dopadne Zlín? Pevně věřím, že se probojujeme do play off. V něm se už může stát cokoliv. Pro mne je nyní nejdůležitější probojovat se do základní sestavy. Věřím, že dostanu příležitost ukázat se v zápase co nejdříve. Nejlépe již v pátek proti Kladnu,“ přeje si Tomáš Linhart.