Domácí bez pěti hráčů základu začali aktivně a ve 4. minutě neproměnil své sólo kapitán Beranů Okál. Na druhé straně měl smůlu Špirko, když jeho pokus skončil na tyči.

Rozhodující úder si nechal jistý účastník baráže na druhou poloviny druhé třetiny, kdy čtyřmi góly rozhodl o osudu zápasu. Poslední část se již dohrávala z povinnosti, přičemž o čestný úspěch Zlína se postaral Michal Pšurný.

„O našem vítězství jsme rozhodli ve druhé třetině čtyřmi góly. Jsme za něj samozřejmě rádi, neboť každý podobný úspěch nás před baráží povzbudí,“ pochvaloval si po utkání hostující asistent trenéra Vladimír Evan.

Zlínský kouč Rostislav Vlach netajil rozčarování z přístupu svých svěřenců. „Kluci utkání odklouzali a jejich výkon je pro mě velkým zklamáním. Nepomohla nám ani vyloučení do konce zápasu Mokrejše s Ďurákem, která naši koncepci zcela rozbila,“ přiznal domácí trenér, jenž v příštím týdnu plánuje zapracování talentovaných zlínských juniorů do sestavy. „Šanci ukázat své umění bude mít i šumperský Martin Stejskal,“ dodal Vlach.

RI Okna Zlín – Ústí nad Labem 1:4

Třetiny: 0:0, 0:4, 1:0.

Muž zápasu: Špirko.

Branky: 57. M. Pšurný (Klouček) – 32. Šaffer, 36. Nedorost (Káňa), 40. Vágner (Káňa), 40. Špirko (Novák). Rozhodčí: Šír – Chytil, Bryška. Vyloučení: 6:5, navíc Ďurák (Zlín) 10 10 minut a do konce utkání, Hlavačka (Zlín) 10 minut, Mokrejš – Krajči 5 minut plus do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 364.

Zlín: J. Čech – Hamrlík, Lučka, Nosek, Ďurák, Klouček, Hlavačka – Balaštík, Leška, Rachůnek – Okál, Mokrejš, Andrašovský – M. Pšurný, R. Pšurný, Záhorovský – Kubiš, Balán. Trenéři: Vlach a Přikryl.

Ústí nad Labem: Přikryl – Němeček, J. Evan, Klobouček, Vágner, A. Novotný, P. Hořava, Zápotočný, Pojkar – V. Novák, Špirko, M. Novák – Hovorka, Šagát, Šaffer – Janků, A. Nedorost, Hašek – Krajči, Pazourek, Káňa. Trenéři: Votruba a V. Evan.