HBC VSETÍN – MALENOVICE 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Hned v úvodním utkání nové sezony se utkali vsetínští hokejbalisté se soupeřem, se kterým zakončili sezonu uplynulou. Valaši totiž ve čtvrtfinále play off vypadli právě s Malenovicemi až po boji 2:3 na zápasy. Oba týmy se velmi dobře znají a v derby se tedy neměli čím překvapit.

Domácí si prohráli zápas z velké části svou vlastní nedisciplinovaností. Vyfasovali celkově 16 (!) dvouminutových trestů, k tomu jeden osobní a jeden do konce utkání. Po dvou třetinách byl ještě stav 2:2, ale v poslední části dal soupeř hned tři branky a rozhodl o exportu bodů. Malenovice si první vítězství ročníku zajistily čtyřmi góly v početních výhodách. „Teď je hokejbal z obrovské části právě o přesilovkách, což se zase potvrdilo. Musíme se soustředit hlavně na to, ať se zbytečně neoslabujeme. Stojí to moc sil, které pak mužstvu chybí,“ podotkl trenér Vsetína Martin Jerie.

Branky Vsetína: Baránek, Hladký. Vsetín: Galda - T. Kudela, Zrník, Fojtík, Růžička, Šerý, R. MOvčačík - Machala, A. Janáček, Hába - Hladký, Konečný, Vrána - Zimek, Srba, Baránek.

STARÉ BRNO – HBC VSETÍN 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Ve druhém utkání zajížděli Valaši na půdu Starého Brna a se soupeřem drželi krok jen první třetinu. Už po ní ale prohrávali o dvě branky, to však ještě dokázal snížit na rozdíl jedné branky Janáček. To bylo ze strany Vsetína všechno. Hořkou porážku si vypili až do dna gólmani Galda a Diblík, kteří se v brance vystřídali třikrát.

Branka Vsetína: J. Janáček.
Vsetín: Galda (Diblík) – Malík, Kudela, J. Janáček, Zrník, Matoška, Branek - Hába, A. Janáček, Machala, Baránek, Konečný, Chromčák, Šerý, Srba, Ovčačík.

Další výsledky 1. a 2. kola: Staré Brno – Hodonín 4:3, Sokol Poruba – Jihlava 8:4, Třinec – Bulldogs Brno 2:2. Hodonín - Bulldogs Brno 2:3, Třinec - Jihlava 2:4, Sokol Poruba - Malenovice 3:2 ss.