Jenže jen jeho dva předchozí zásahy vedly k výhrám. „To naštve," přiznal včera 31letý Kubiš, který se v klubové tabulce střelců přiblížil k sedmigólovým Holíkovi s Bukartsem.

Přišlo vám, že měl soupeř lehčí nohy?

To ano. Bruslařsky na tom byli dneska lépe. To asi šlo vidět.

Jste unavení?

Nevím, jestli je vhodné se na to vymlouvat. Samozřejmě máme toho plné zuby. Ale prostě jsme to nezvládli, jak jsme chtěli. Když prohráváte, musíte se tlačit a oni hráli jednoduše. My jsme to nezachytili. Pak je ubíjející, když se musíte tlačit do plných a oni nám to vyhazují. Únava se pak zvyšuje.

Takže pauza přijde vhod?

Já už na ni čekal posledních čtrnáct dnů. Těším se, až se kluci uzdraví. Samozřejmě to ale vůbec neházím na kluky, kteří přijeli. Hráli výborně, hlavně obětavě. Za to jim patří dík. Přijedou však ráno na rozbruslení a jen těžko se takhle sehrajete. Sice si něco řekneme, ale není to ono. Bylo vidět, že chtěli, hráli do těla. Za to můžeme být rádi, že to takhle vzali.

Vám to přitom docela střílí, není pro vás ale deprimující, že vaše góly nepřináší vítězství?

Samozřejmě, že to naštve. Moc gólů nedávám, ale když už ho dám, tak prohrajeme. Dneska jsem tam měl šance na jeden, dva góly. Ve druhé třetině jsem toho měl plné zuby. Chtělo to ale lepší zakončení. Ve chvíli, kdy jsem střílel mezi nohy, klekl tam hráč a trefil jsem ho do brusle. Scházelo střelecké umění.

Vaším rekordem v základní části je 13 branek ze sezony 2009/2010…

(směje se) To jsem byl ještě mladý a produktivní. Už jsem tu dlouho. Když se někdo zraní, je to špatné. Když už ale za někoho dostanete šanci, snažíte se ji využít.

Při velké marodce se kluků vyptáváte, jak to s jejich návratem vypadá?

Samozřejmě, kluci chodí do kabiny a konzultujeme to. Asi už bude Ondra Veselý připravený, Ondera snad také dají do kupy. U Očka je to na delší dobu. A Šťáva? To je železný kluk. Z Přerova on je tvrdý. Chybí také, protože silově je na tom velmi dobře. Když je vidím, jak trénují, snad nám pomůžou.

Vy se zdravotně držíte?

(pověrčivě klepe na zuby) U mě je to chatrné, ale snažím se dělat pro to všechno, abych vydržel.

Celý zápas jste šli po sobě s Martinem Látalem. Co se vám nelíbilo?

Tohoto kluka nebudu komentovat. To je mezi námi na ledě. Nebudu to vytahovat ven. Ale určitě to férové není.

Sekl vás?

No… mám rád férové jednání. Když hráč něco udělá, ať nese následky. Když já hraju do těla, musím počítat, že něco dostanu.

Pak od bitky utekl?

Ne, nechci to fakt komentovat. Za to se omlouvám, ale je to mezi námi dvěma. To si musí přebrat, jak chce.