„V každém zápase chceme získat první body, a na to jsme se chystali i v Litvínově, který byl favoritem utkání,“ připomněl tabulkové postavení obou mančaftů, ve kterém domácí Verva disponovala náskokem jedenácti bodů.

Do pátečního duelu litvínovští vlétli ve velkém stylu, po 13 minutách zápasu a střelách na branku 8:0 to však stále bylo bez gólů. Hra se postupně začala vyrovnávat. „První třetinu jsme ještě odehráli slušně,“ pochvaloval si Rob.

Rovněž druhou část duelu ve větším tempu lépe započali domácí, své šance však nejprve nevyužívali. Čas 24:15 už přinesl první trefu, hosté přitom krátce před tím pobývali v útočné třetině domácích. „Využili našeho propadu ve vlastním pásmu. Obránce ztratil kotouč a domácí brejk proměnili,“ popsal někdejší výborný útočník důležitou trefu.

„Hodně nás podržel brankář Huf. Druhou třetinu jsme odehráli velmi špatně, nedostávali jsme se do držení kotouče, naopak jsme je ztráceli a byli pod tlakem,“ trápila Luboše Roba převaha domácích a jejich počet střel 16:5.

Zkraje třetí třetiny Litvínov odskočil na rozdíl dvou branek, což se ukázalo jako klíčové. „I když jsme prohrávali 0:2, stále jsme věřili, že můžeme gól dát. Poté je otázka minuty, kdy můžete vstřelit gól, ale bohužel jsme to už nestihli. Máme velký problém vstřelit branku,“ poukazuje Rob na pět branek z posledních šesti duelů.