Novým šéftrenérem mládeže od školy bruslení až po 9. třídu je někdejší útočník Ondřej Veselý, vedoucím Akademie zůstává Robert Svoboda. Sekretářem mládeže se stal Tomáš Jankovič. Změny v klubové hierarchii po odchodu Jiřího Šolce iniciovalo město Zlín a generální partner PSG, přičemž našli shodu také s celým klubem v čele s generálním manažerem Martinem Hostákem.

„V průběhu debaty o dalším fungování klubu jsme se shodli, že je třeba udělat změnu a přerozdělit kompetence. U mládeže tak vznikla nová funkce viceprezidenta a manažera mládeže. Naopak sportovní manažer bude nově působit pouze u A-týmu.

Změna nastává i v řízení klubu, kde v radě jednatelů bude nově moci mít jednoho zástupce každý spolumajitel klubu. V této souvislosti jsme vyzvali PSG, aby obsadilo své místo. Pomůže tím vyřešit stav, kdy po odchodu Jiřího Šolce máme pouze jednoho jednatele a podepisování v klubu je tak omezené. Ani město nenechá své místo volné, avšak nominaci svého zástupce musí schválit městské zastupitelstvo,“ reagoval na změny primátor a člen představenstva klubu Jiří Korec.

Do rady jednatelů za generálního partnera PSG vstoupil Patrik Kamas, který byl v minulosti jednatelem celého zlínského hokeje.

PSG zároveň jako generální sponzor zvýší svůj příspěvek na mládež. Cílem nového týmu je také zapojit bývalé úspěšné hráče do dění v klubu. Nový manažer mládeže bude stejně jako šéftrenér kooptován do představenstva zapsaného spolku.

Naopak po převodu Zimního stadionu Luďka Čajky do majetku města uvolní post dlouholetého prezidenta zapsaného spolku Radomír Zbožínek, který klubu výrazně pomohl úspěšně překonat dosavadní krize.

„Budeme se společně snažit změnit vnímání zlínského mládežnického hokeje. Tréninkové metody a přístupy k výchově hráčů se neustále vyvíjejí, nabízí se nové trendy v přípravě mládežnických kategorií a my chceme vybudovat atmosféru, v níž budou mít všichni – hráči i trenéři - radost z práce a trénování. Velký důraz budeme klást na etické chování, protože u profesionální práce a slušného chování každého trenéra začíná výchova každého mladého hokejisty jako sportovce i člověka,“ poznamenal nový manažer mládeže Tomáš Valášek.

Kompetence jednatele a generálního manažera Martina Hostáka i trenéra Antonína Stavjani, který je zároveň sportovním manažerem, se nemění. Při starém také zůstává fungování áčka Beranů.

NOVÉ FUNKCE VE VEDENÍ HOKEJOVÉHO KLUBU PSG BERANI ZLÍN

Manažer mládeže: Tomáš Valášek

Šéftrenér mládeže od školy bruslení až po 9. třídu: Ondřej Veselý

Vedoucí Akademie: Robert Svoboda

Sekretářem mládeže: Tomáš Jankovič

Jednatel za generálního partnera PSG: Patrik Kamas