„Je to hektické. Máme šestitýdenního kluka, takže musím vyřešit zázemí. Tento týden jsem tady ještě bez rodiny, ale bez nich bych ani nikam nešel. Hledám podnájem," vykládal včera odpoledne Maruna, který ještě ani včera nebyl na tréninku.

V havířovském dresu totiž ve středu odehrál 27letý forvard poslední zápas proti Ústí nad Labem a jednou asistencí přispěl k výhře 5:1.

„Dozvěděl jsem se to po zápase od havířovského manažera, který si mě zavolal. Jsem za to rád a už se těším do Zlína. Určitě je výhoda, že znám kluky i trenéra. V tomhle by být problém neměl," doufá Maruna, který má zároveň v Havířově vyřízené střídavé starty.

„Člověk čeká vždycky, že si ho povolají. Zatím jsem měl ve Zlíně jen střídavé starty. Zlínu se zranilo pět stabilních útočníků, jsem rád, že si vzpomněli. Celou situaci jsem po očku sledoval. Četl jsem nedávno, že mají zájem o hráče z první ligy, který už ve Zlíně letos hrál. To jsem cítil velkou šanci," přiznal Maruna, který už letos odehrál ve žlutomodrém dresu tři zápasy, ve kterých nebodoval.

A také doma se trápil, vstřelil tři branky a na dalších šest přihrál. „Havířov jej zřejmě pustil z výkonnostních důvodů. V naší situaci, kdy nemáme moc hráčů, je to kluk, který nám pomůže," doufá Vlach.

„Trápili jsme se všichni. Teď to určitě půjde klukům i beze mě," doufá Maruna, který vloni při svém příchodu do Baťova města střelecky explodoval a nasázel osm gólů. Postupně ale v produktivitě uvadal.

„Věřím, že opět ožije. Honza je velmi pracovitý. Povahově výborný. Žádný lajdák. Myslím, že zapadne a bude pokračovat v tom, co tady hrál v první části loňské sezony," doufá kouč Zlína Rostislav Vlach, který s ním stagnaci výkonů probíral.

„Důvod byl ten, že jeho motivace byla až příliš velká. Ke konci chtěl strašně moc a spíš se to na něm projevilo negativně ve výkonnosti. I on z toho má poučení. Věříme, že to bude dobré. Důležité je, že ho známe," vzkázal Vlach.

Maruna souhlasí. „Je to možné. Kdybych udržel produktivitu, dal bych dvacet gólů. Na ně dosáhnou top hráči, kteří mají reprezentační ambice. Musím být ale pokorný. Jsem rád za šanci," vzkázal Maruna.

Ani Havířovu a přitom ani jemu nevyšel úvod sezony, až v posledních pěti zápasech dokázal čtyřikrát bodovat a AZ stoupá tabulkou vzhůru. Nyní je jedenáctý.

„Nastartovalo se to, talent a perspektiva tam jsou. Tým půjde nahoru. Kdybych věděl, v čem je problém, máme bodů víc. Ale dávali jsme málo gólů, byli jsme neproduktivní. Prohráli jsme deset zápasů o gól, bylo to v hlavách, teď je to lepší," vypozoroval havířovský odchovanec.

Ve Zlíně se opět sejde se svým kamarádem z Havířova Robertem Říčkou. „Těším se na všechny kluky, je tam super parta. Ale s Říčou se známe odmalička. Zase spolu chvíli budeme," usmíval Maruna.

Společně s nimi si už v dresu Zlína zahrál i třetí odchovanec Havířova Antonín Pechanec. Sešli se v sestavě ve vítězné dohrávce v Pardubicích.

„Samozřejmě to potěší, když se sejdou tři hráči z Havířova. Je to nostalgie, jsme rádi, že si na nás vždycky vzpomenou," je vděčný za šanci Maruna.