„Nebylo to ideální. Už ráno na rozbruslení před zápasem se mi trošku motala hlava. Byl to pro mě nezvyk, ale v zápase jsem to už nepoznával. Rozhled přesto nebyl ideální," přiznal Matějíček, který po titulu s dorostem i juniorkou Zlína zvedl nad hlavu Masarykův pohár pro vítěze české extraligy.

V první moment minulý týden ve čtvrtek dopoledne si přitom myslel, že se ho páté finále proti Kometě Brno týkat nebude. „Myslel jsem, že mám otřes mozku. Ale všichni mi říkali, že takový zápas už nikdy nemusím hrát. Tak jsem šel do toho. Zkusil jsem to na rozbruslení, bylo to v pohodě," vykládal Matějíček.

Jak se celá nešťastná situace odehrála? „Trénovali jsme přesilovku. Bránil jsem, byla tam nějaká souhra a Jirka Marušák vystřelil na bránu, puk trefil hokejku Pavla Kubiše a skončil v puse," popsal inkriminovaný okamžik zlínský zadák.

Ještě před koncem tréninku s ledovým obkladem na tváři zamířil rovnou do nemocnice. „Tady mi to zašili a pak jel jsem do Baťovy nemocnice na stomatologii, kde se mi nějakým způsobem pokoušeli zachránit zuby. Zatím je mám všechny. Ale jedničky mám polámané. Uvidí se časem. Je ale nějaká pravděpodobnost, že o ně přijdu," bál se Matějíček.

V samém závěru pátého zápasu, kdy už propukaly oslavy, brněnský Koreis zasáhl Matějíčka právě na bolavé místo. „Dal mi krosček na pusu. Posunul mi helmu a tím se mi rána opět otevřela. Bylo tam trochu krve, ale dopadlo to v pohodě," mávl rukou Matějíček, který si i přes nepříjemné zranění titulu užíval. „Je to úžasný pocit."