„Vzal bych každý tým, můj nejoblíbenější je ale Pittsburgh Penguins," usmál se 18letý Gago při zmínce o úřadujícím vítězi Stanley Cupu.

„Nechám se překvapit, i když velké šance si nedávám. Do NHL se dá dostat i bez draftu, takže pokud to nevyjde teď, vzdávat se určitě nehodlám," vzkazuje, přitom s ním počítají i v extraligovém áčku Zlína.

Jeho jméno patří do užšího seznamu hráčů ze zlínské hokejové akademie, kterým se věští slibná budoucnost.

„Hezky se to poslouchá, ale rozhodně se tak necítím. Beru to však jako velký závazek. Je to mě velká odpovědnost. Prosadit bych se chtěl samozřejmě co nejdřív. K hokeji mě od mala přivedl děda a rodiče, do teď je pro mě hokej vším. I tlak k tomu patří," počítá Gago, rodák ze Zlína, jehož otec pochází ze slovenské Horné Súče obce nedaleko Trenčína.

Předpoklady však musí naplnit především na ledě. „Bavil jsem se s panem Vlachem i s vedením. Myslím, že mám šanci, rozhodne se v přípravě na ledě," tuší rodák ze Zlína a student třetího ročníku Střední průmyslové školy ve Zlíně.

I na prospěch se v hokejovém klubu prý dbá. „Určitě ano, je to i v mém zájmu. Klub i škola mi vyšly ve studiu vstříc, právě jsem úspěšně dokončil třetí ročník. Příští školní rok mě ještě čeká maturita," culí se Gago.

„Je to pro mě určitě náročné, ale pomáhá mi to zvládnout rodina. Většinou jdu dopoledne na trénink, po něm do školy. Odpoledne trénuji individuálně nebo se věnuji povinnostem ze školy," popisuje Gago.

Právě věk na prahu dospělosti je u sportovců nejtěžší. Ne každý dokáže místo večerní zábavy s kamarády odolat a jít si třeba zatrénovat. „Omezovat se určitě nemusím, večerní zábavu stejně nevyhledávám. Hokej je pro mě vším a zábavy si užiju dost na ledě a v kabině," tvrdí Gago.

Během letní přípravy se zabydluje v šatně áčka. „Kluci mě přijali dobře, všichni jsou v pohodě a ochotni mi ve všem poradit. Každý v tréninku maká na sto procent. Věřím, že nejvíc zkušeností od nich získám na ledě," předpokládá Gago, jenž poznává i odlišnosti letního drilu s kondičním trenérem Patrikem Hrubým.

„Je to pro mě určitě něco nového, podobný typ tréninků jsem už ale zažil. Hodně času mi věnuje také pan Martin Hamrlík, se kterým se připravuju i individuálně," zmínil Gago legendu zlínského hokeje, která se také po skončení úspěšné kariéry věnuje tréninků obránců a kondiční přípravě hráčů áčka i mládeže.