„Nevím, jak to vypadalo z tribuny, ale nemyslím si, že by to z naší strany bylo úplně špatné, akorát nám chyběl větší tlak do brankoviště. Měli jsme být větší zabijáci,“ ví domácí kapitán Tomáš Žižka.

Co říkáte na vyvěšení dresu Miloslava Sedláka? Gratuloval jste mu?
Je to zcela zasloužené. Pan Sedlák toho pro klub a celý zlínský hokej odvedl strašně moc. Lidi to možná tak nevidí, ale on působí v kabině od pěti od rána, možná chodí i dřív. My hráči si toho nesmírně ceníme.

Co jste mu říkali, když jste se to poprvé dozvěděli?
Dělali jsme si srandu, že ho to bude stát spoustu peněz. Všichni jsme mu popřáli. Doufáme, že s námi bude ještě hodně dlouho. Snad práci pro klub bude odvádět i další roky.

Moc velkou radost jste mu ale výsledkem neudělali…
To ne. Samozřejmě jsme chtěli ve slavnostním zápase bodovat, ale ne pokaždé to vyjde. Jsme z toho zklamaní. Soutěž jde ale dál.

Jak jste vůbec utkání se Spartou viděl?
Je škoda, že jsme nevstřelili první branku. Zápas by se asi vyvíjel trošku jinak. I když jsme prohrávali, pořád jsme věřili, že jsme schopni se gólem dostat zpátky do utkání a zvrátit ho. Bohužel třetí branka nás už definitivně zlomila.Porážka vás ale štve hodně, že?
Je potřeba se ze zápasu poučit a body si odvézt třeba z Pardubic.

Podruhé v sezoně jste vyšli střelecky naprázdno. Je to velký problém?
Věděli jsme, že pokud chceme vyhrát, nějakou branku musíme dát. Proti Spartě jsme bohužel žádnou nevstřelili, což nám prohrálo zápas. Sparta si ve svých šancích počínala chladnokrevně a potrestala nás. Venku hraje dobře, což jsme věděli. Bohužel to na nás stačilo.

Byl to ten zápas, kdy nedáte góly ani do půlnoci?
Někdy to tak bývá. Nedávno s Vítkovicemi to bylo stejné. Kdyby tady hráli do dvanácti večer, branku Sedlovi taky nedají. My jsme taky chtěli, ale nešlo to tam dostat.

Sparta po třech porážkách v řadě nutně potřebovala bodovat. Bylo na ledě cítit, že nastoupila do zápasu víc koncentrovaná a lépe připravená?
Šlo to vidět. Sparta přijela o den dřív, k zápasu po sérii porážek přistoupila se vší vážností. Věděli jsme, že do toho od začátku půjde. My jsme se na to připravovali, ale nic jsme nemohli dostat do branky. Bylo tam hodně zblokovaných střel.

Změnila se Sparta pod trenérem Kruppem hodně?
Pořád má sílu. Je to tým, který patří k těm ligovým týmům. My se ale soustředíme na svůj výkon. Chtěli jsme Spartu porazit naší hrou, ne se přizpůsobovat soupeři. Věděli jsme, že Sparta bude hrát urputně, což se potvrdilo. Pražané blokovali střely, nepouštěli nás k dorážkám. Proto si body zaslouženě odvezli.V poslední době vám příliš nejdou přesilovky. Čím to je?
Je fakt, že jsme si mohli přesilovými hrami pomoct. Momentálně tomu něco chybí. Není to třeba špatně sehrané, ale pořád nám kousek schází. Je potřeba se na to zaměřit a hru v početní výhodě zlepšit.

Extraliga je letos extrémně vyrovnaná. Vybavujete si podobný ročník?
Tabulku sleduje každý. Letos je opravdu neuvěřitelně vyrovnaná. Asi jsem to nikdy nezažil. My máme svoje cíle. Chceme body sbírat pravidelně v každé čtvrtině. Nechceme z toho vypadnout a zbytečné ztráty pak složitě dohánět.