V pátek Zlín prohrál v Karlových Varech 2:3. Ve střetnutí na půdě šestnáctého mužstva tabulky dlouho dominovali brankáři Kuchař a Šimonů. Pevné byly i obě obrany. Góly proto začaly padat až ve třetí třetině. Domácí se ve čtyřiačtyřicáté minutě Hoťkem ujali vedení. O tři minuty později po akci s Václavkem a Mikem Karafiát vyrovnal na 1:1. V 56. minutě si ovšem Západočeši vypracovali náskok na 3:1 a tak branka Procházky necelé tři minuty před koncem střetnutí už jenom zmírnila hostující porážku.

,,Dělali jsme zbytečné chyby v našem obranném pásmu. Rovněž jsme neproměňovali šance. Těch jsme sice měli víc než Karlovy Vary, ale domácí byli v koncovce produktivnější," uznal střelec jedné z hostujících branek obránce Petr Procházka.

Zatímco v Karlových Varech měl Zlín bodovat, v Plzni se očekával spíše úspěch domácích. Nakonec se ze sobotní výhry 5:3 na plzeňském ledě radovali Ševci. Zlín proti osmému celku soutěže podal výborný výkon. Už v páté minutě nastřelil Dluhoš tyčku, aby v 7. minutě poslal hosty do vedení Hefka.

V dalším průběhu utkání Berani vedli 2:1 a 3:2. Plzeň však vždy ještě stačila skóre vyrovnat. O třech bodech pro zlínský tým tak rozhodli v devětačtyřicáté minutě blafákem pod břevno Krasanovského brány Miko a o definitivní tříbodovou pečeť se postaral šestadvacet sekund před koncem brankou v power play Gago.

,,Duel jsme zvládli takticky. Dařil se nám rychlý přechod do útoku na jednu přihrávku. Vycházelo nám i následné nahazování puků do obranného pásma Plzně. Díky jednoduchému hokeji jsme tak strhli vítězství na naši stranu," radoval se Procházka.

Výsledky 31. a 32. kola:

KARLOVY VARY – PSG ZLÍN 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)

Branky PSG Zlín: Karafiát, Procházka.

PLZEŇ – PSG ZLÍN 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky PSG Zlín: Hefka, Václavek, Gazda, Miko, Gago.

Sestava: Šimonů, Huf – Procházka, Dluhoš, Váňa, Budil, Augustin, Jenáček, Kolařík – Miko, Karafiát, Václavek, Mikulec, Fryšara, Strmiska, Stiksa, Horváth, Hefka, Kotek, Gago.

Lubomír Hotař