Na pozice zaručující postup do play off aktuálně ztrácí jeden bod. V dalších duelech se zlínské mužstvo po třech týdnech představí opět domácím divákům. Berani v pátek od 17 hodin zkříží hokejky s celkem Mladé Boleslavi a v sobotu se ve 12.30 hodin utkají s Libercem. Oba zápasy se odehrají na Zimním stadionu Luďka Čajky.

Zlín v Třinci prohrál 3:4 v prodloužení. Utkání začali lépe hosté. Úvodní šance Kolaříka, Karafiáta a Mika ovšem gólem neskončily. S přibývajícími minutami se prosazoval také Třinec. Na první branku se ale čekalo až do třiatřicáté minuty, kdy celek ze Slezska poslal do vedení po nádherné individuální akci Miloš Roman.

Domácí později na startu třetí třetiny Hrehorčákek zvýšili náskok na 2:0. Zlín však bojoval a nejprve Stiksou korigoval stav na 2:1 a za stavu 3:1 se na přelomu dvaapadesáté a třiapadesáté minuty postarali během osmdesáti sekund o vyrovnání na 3:3 Václavek a Gago. V osmatřicáté sekundě prodloužení ovšem zajistil Třinci dva body z brejkové akce Hrehorčák.

,,O třinecké výhře rozhodly drobnosti. Rozhodující gól padl po situaci, kdy se domácí dostali do úniku po odraženém puku. Ale i zisk bodu na půdě lídra soutěže je pro nás dobrým počinkem," tvrdí hostující obránce Vladimír Váňa.

Ve Vítkovicích zlínské mužstvo vyhrálo 5:3. Hrdinou dalšího důležitého zápasu byl střelec hattricku Jan Václavek. Zlín však měl duel, přestože od druhé minuty po ráně Blaška prohrával, pod kontrolou. V šestačtyřicáté minutě Berani vedli 4:1 a i když Vítkovice závěr utkání ještě zdramatizovaly, hosté už si vítězství vzít nenechali.

,,Vyhovovalo nám, že se střetnutí hrálo v Porubě. Na větší ledové ploše jsme Severomoravany překonávali pohybem. Domácí byli navíc nedisciplinovaným celkem, když se nechávali zbytečně vylučovat. Rovněž nás podržel brankář Huf," hodnotil povedený souboj Vladimír Váňa.